НАБУ назвало найкорумпованішу галузь у соціальній сфері

Понад 90% збитків, завданих державі корупцією у соціальній сфері, стосуються злочинів у галузі охорони здоров’я. Таку інформацію оприлюднило Національне антикорупційне бюро у п’ятницю, 11 травня.

За даними детективів НАБУ, найчастіше йдеться про корупційні схеми, що ґрунтуються на зловживанні службовим становищем з метою привласнення чи розтрати майна.

Як один з прикладів детективи навели справу Запорізької обласної клінічної лікарні, де під час закупівлі автомобілів швидкої використовувались субвенції з державного бюджету.

«Слідство встановило, що комплектація 26 закуплених автомобілів не відповідала вимогам стандартів України, а їх експлуатація за прямим призначенням була неможливою. Як наслідок – державі завдано збитків на загальну суму 13 млн грн», – йдеться у повідомленні.

У рамках розслідування іншої справи – за фактами заволодіння бюджетними коштами в особливо великому розмірі під час будівництва нового корпусу «Охматдиту» у 2011-2012 роках – детективи НАБУ встановили місцезнаходження унікального радіологічного обладнання для діагностики та лікування онкохворих дітей, яке свого часу закупили коштом державного бюджету і мали встановити в Національній дитячій спеціалізованій лікарні «Охматдит».


За даними слідства, тоді державне підприємство «Укрмедпроектбуд» (замовник будівництва нового корпусу НДСЛ «Охматдит») придбало техніку у приватного підприємства, переплативши за неї понад 23 млн грн. Обладнання не встановили і надалі воно «загубилося». Знайшовши техніку і надавши їй статус речового доказу, НАБУ і САП, проте, дозволили користуватися ним, зважаючи на важливість у лікувальному процесі. Розслідування у цьому кримінальному провадженні триває.

Інший «популярний» у соціальній сфері вид злочину – пропонування або одержання неправомірної вигоди. Наприклад, детективи НАБУ двічі спіймали на гарячому керівників вищих навчальних закладів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть
Ctrl+Enter

Лишити відповідь

Please enter your comment!
Please enter your name here