Не секрет, що в Україні елементи противірусного захисту для медиків у дефіциті. Тому волонтери, які мають 3D принтери, долучаються до виготовлення засобів індивідуального захисту для українських лікарів. Київська інноваційна лабораторія Fablab Fabricator єдина в Україні здійснює цілодобове виробництво захисних щитків та безкоштовно відправляє їх лікарям з усієї країни. Усього за добу лабораторія виготовляє від 200 до 5000 захисних щитків, які використовують вірусологи й медики.До початку епідемії COVID-19 лабораторія займалася розробками для стартапів та оптимізацією виробничих ліній українських та зарубіжних підприємств. Проте, під час перших проявів епідемії ще в Китаї, лабораторія взяла курс на пошуки оптимальних рішень, які б допомогли подолати наслідки від нового коронавірусу.


Коли у відкритому доступі з’явилися прототипи захисних щитків із Європи, інженери Фабрикатора миттєво запустили в розробку перші прототипи і після цього, контактуючи безпосередньо із лікарями, оптимізували захисне спорядження під українські реалії. Пізніше це переросло у ледь не промислові масштаби, а пакунки із масками щодня відправляються у найвіддаленіші куточки України.

Близько 50 принтерів цілодобово друкують форму обруча для щитка. Кожен принтер здатен друкувати від двох до чотирьох таких обручів за раз, а друк триває близько 30 хвилин. За добу, кажуть в лабораторії, готові випускати не менше 2000 одиниць. «Ми можемо дуже швидко оптимізувати модель під запити лікарів. Ми враховуємо їх відгуки, швидко оптимізуємо моделі і запускаємо уже вдосконалені у виробництво», – розповідає про процес Марина Черниш, операційний директор 3D лабораторії.


Фабрикатор планує збільшення денних об’ємів виробництва до 5000 щитків на добу, проте для цього необхідна допомога небайдужих людей для закупівлі матеріалів. Бобіни із пластиковою ниткою раз у раз закінчуються і їх постійно потрібно змінювати. Виготовлену оправу для щитка несуть до стола для дезінфікування спіртовим розчином. Все, що надходить медикам, має бути стерильним, кажуть в лабораторії, тому уся команда носить захисний одяг: гумові рукавички, бахіли, одноразові шапочки та халати.

Загалом у медзаклади по всій країні від нас надійшло понад 6000 захисних щитків. В лабораторії кажуть, що готові приймати нові виклики й друкувати й інші необхідні засоби, наприклад, адаптери для апаратів штучної вентиляції легень.

Детальніше ознайомитись з волонтерським проєктом, та підтримати ініціативу можна на окремій сторінці проєкту www.3dmaski.com.ua.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть
Ctrl+Enter

Лишити відповідь

Please enter your comment!
Please enter your name here