Лікарі, що працюють із хворими на коронавірус, досі чекають на обіцяні урядом доплати. 17 медзакладів Львівщини подалися на спеціальні «коронавірусні пакети» від Національної служби здоров’я. Це гроші, які лікарні мають витрачати на тестування пацієнтів, медичну допомогу і оплату праці. Зараз же, окрім одноразових виплат від міста і області, медики отримують звичайні зарплати.

Михайло Річняк — лікар обласної інфекційної лікарні. У медзакладі працює ледь чи не цілодобово. Повсякчас мусить бути у спецспорядженні. Це захисний комбінезон або халат, окуляри або екран, респіратор з відповідним рівнем захисту, дві пари рукавичок, шапочки та бахіли.

«Останні три місяці ми працюємо в поті чола, вдома буваємо тільки для сну. Весь час у цьому захисному костюмі. Реально, в ньому важко починає ставати після 15 хвилин перебування. Деякі непритомніли — медсестри, санітарочки. Їм так важко працювати, тому що вони в ньому працюють цілий день: 12 годин у цьому захисному костюмі», — пояснює лікар-інфекціоніст Михайло Річняк.

Інфекційна лікарня у Львові — передова боротьби з коронавірусом: зараз тут понад 150 хворих. Медики підписали угоду з НСЗУ два тижні тому, та чекають на гроші. За квітень-травень служба здоров’я має заплатити понад 11 мільйонів гривень .

«Вперше була доплата в розмірі одного посадового окладу від Львівської обласної ради, другий раз отримали всі медичні працівники, які надають допомогу хворим з коронавірусною інфекцією по 10 тисяч, це — від Львівської міської ради. В подальшому була одноразова доплата за березень-місяць, оскільки ми працюємо з 12 березня», — додає заступник головного лікаря обласної інфекційної лікарні Ігор Берник.

Є ще одна лікарня, яка подалася на програми від НСЗУ — Стрийська центральна лікарня. Із 16 травня заклад приймає лише пацієнтів з Covid-19. Лікарі поділились на бригади, які чергують позмінно.

«Особливо важко молодшому і середньому персоналу. Бо використовуються окуляри, окуляри потіють, маска заважає. А ін’єкції у двох рукавичках важко робити. Ми стараємося у «брудній» зоні перебувати до чотирьох годин», — додає завідувач пульмонологічного відділення Роман Цапар.

Наразі лікарні з обладнанням допомагали навколишні громади. Тепер чекають на рішення від Нацслужби здоров’я.

«Ми подали пропозицію в НСЗУ по пакету послуг на Covid-19, на цей час очікуємо ще на підписання угоди. Позиція наша прийнята — відповідає всім вимогам», — пояснює головний лікар Стрийської міської лікарні Осип Бегей.

Загалом із Львівщини на фінансування від НСЗУ подалися 17 медзакладів, які працюють з хворими на Covid-19. Пакети різнотипні: на тестування, стаціонарну та першу медичну допомогу.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Лишити відповідь

Please enter your comment!
Please enter your name here