Станом на четвер, 14 травня, у Львові на Covid-19 захворіли 100 медпрацівників, всім їм виплатять по 20 тис грн з міського бюджету. Про це у своєму Telegram-каналі повідомив міський голова Львова Андрій Садовий.

«Станом на сьогодні у Львові на Covid-19 захворіли 100 медичних працівників. З них 56 – це працівники Лікарні швидкої допомоги. Хоч ця лікарня не є опорною для лікування хворих на коронавірус, але через неї щодня проходить велика кількість пацієнтів. До прикладу, навантаження на хірургію зросло в 3 рази», – написав мер Андрій Садовий.

«На сьогодні маємо 56 медичних працівників — молодші медичні сестри, медичні сестри і лікарі, які захворіли на коронавірус. Вони захворіли впродовж останніх трьох тижнів. Вже є медичні працівники, які виходять на роботу пролікувалися є і ті, які тільки захворіли – ви повинні зрозуміти, що це є процес неминучий і медичні працівники прогнозовано будуть хворіти. Ми зараз єдина лікарня, яка цілодобово ургентує. У нас вдень перебуває десь 600-650 пацієнтів. Кожен день поступає 110-120 різних звернень, з яких велика кількість госпіталізується», – прокоментував ZAXID.NET головний лікар лікарні швидкої медичної допомоги Олег Самчук.

До слова, раніше МОЗ пояснило велику кількість хворих на коронавірус серед медиків, зокрема тим, що серед медпрацівників проводять найбільшу кількість тестувань на Covid-19.

Також Андрій Садовий зазначив, що місто виділяє по 20 тис. грн для медичних працівників, які захворіли. Та наголосив, що безпека медпрацівників – в пріоритеті, адже це ті, хто в умовах пандемії рятують життя.

Як повідомляв ZAXID.NET, у кінці березня міський голова Львова Андрій Садовий підписав розпорядження про нарахування доплати медикам, які працюють в умовах коронавірусної інфекції Covid-19.

Начальник міського управління охорони здоров’я ЛМР Володимир Зуб пояснив, що, попри урядову програму підтримки медпрацівників, місто надає матеріальну допомогу тим медикам, які працюють з хворими на Covid-19 і роблять аналізи — а це усім без винятку — і лікарям, і медсестрам, і санітаркам, по 10 тис. грн кожному, і тим медикам, які захворіли, — по 20 тис грн. кожному. Станом на зараз цю допомогу вже отримали 350 медичних працівників.

«Львівська міська рада прийняла рішення матеріально заохочувати працівників, які працюють в зоні ризику власне з тими пацієнтами, які мають підозру або підтверджену коронавірусну інфекцію. І такі виплати вже отримали всі працівники інфекційної лікарні, всі працівники, які проводять сьогодні ПЛР-діагностику в лабораторних центрах міста. Також виплати отримали працівники 1-ї міської лікарні, і зараз готується рішення виконкому на виплату працівникам 8-ї міської лікарні — а це ще 223 працівники отримають по 10 тис. грн матеріальної допомоги з міського бюджету», — зазначив Володимир Зуб.

Також, за його словами, вже 27 працівникам медичних закладів, які захворіли на коронавірусну інфекцію, місто виплатило по 20 тис. грн допомоги, і зараз готуються чергові списки на виплату.

На державному рівні МОЗ ініціюватиме підвищення зарплат усім медикам на 50% з 1 липня. Але для цього необхідно 11 млрд грн. Також нагадаємо, що 7 травня на позачерговому засіданні ВРУ проголосувала за прийняття законопроекту № 3376–1, яким прирівняла померлих від Covid-19 медиків до учасників бойових дій. Відтак сім’ї померлих лікарів зможуть отримати 1,5 млн грн страхових виплат та користуватися пільгами.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Лишити відповідь

Please enter your comment!
Please enter your name here