Амбулаторія у селі Кунин на Жовківщині після ремонту

У селі Кунин, що на Жовківщині, після капітального ремонту відкрили сільську амбулаторію сімейної медицини, яка обслуговує мешканців п’яти сіл. Амбулаторія і зовні, і всередині виглядає дуже сучасно, а четверо працівників нарешті отримали нормальні умови роботи з пацієнтами. На ремонт амбулаторії з обласного і районного бюджетів витратили понад 1,3 млн грн.


Кабінет сімейного лікаря у селі Кунин на Жовківщині

Нагадаємо, ще не так давно стан сільської амбулаторії був просто плачевним.

«Стіни обвалюються, дах тече, світло лише в одному кабінеті, дві розетки та ще й навіть не в кабінеті лікаря, крізь вікна вітер свище…», – написала на початку жовтня 2018 року молода сімейна лікарка Руслана Омеляш, яку скерували сюди на роботу, пост у Facebook.


Оглядова кімната після ремонту

Кореспондентка ZAXID.NET побувала у цій амбулаторії у жовтні 2018 року і здивувалась, як молода сімейна лікарка Руслана Омеляш досі звідти не втекла, бо працювати в умовах, які були на той час в амбулаторії, було неможливо. Крізь дірявий дах виднілося небо і всюди в приміщенні стояли відра, які ловили воду після дощу. Від постійної сирості стіни вкрились грибком, осипалася штукатурка. Світло було лише у туалеті, а у всій будівлі працювала лише одна розетка. Конвектори працювали не всюди, тож взимку було страшенно холодно.

Дах в сільській амбулаторії довелося повністю переробити

На прийом в амбулаторію приходили літні люди і малі діти не лише з села Кунин, але й з чотирьох найближчих сіл: Хитрейки, Бір-Кунинський, Цитуля і Гринчуки.

Однак завідувачку амбулаторії Руслану Омеляш труднощі, на щастя, не злякали. Вона стукала в усі двері. І таки добилася виділення грошей на капітальний ремонт.

«З обласного і районного бюджетів на ремонт амбулаторії нам виділили 1,311 млн грн. Більшу частину цих грошей, звісно, виділили з обласного бюджету. За ці кошти ми відремонтували дах, утеплили будівлю, поміняли вікна, двері, підлогу, зробили ремонт всередині амбулаторії, а також ремонт фасаду будівлі. Районна влада і лікарня закупила нові меблі і медичне обладнання, а облдержадміністрація виділила автомобіль. Тож тепер ми маємо все необхідне, аби надавати медичну допомогу мешканцям навколишніх сіл в нормальних умовах», – каже Руслана Омеляш.

Аби довести все до ладу виділених грошей забракло, тому довелося підключати і благодійників.

У цьому приміщенні пацієнти очікуватимуть на прийом до лікаря

З іншого боку амбулаторії є приміщення, передбачене як житло для медпрацівників. Наразі воно не придатне для проживання. Раніше Руслана Омеляш планувала відремонтувати це приміщення і розділити потоки пацієнтів. Щоб люди під час епідемії грипу заходили в приміщення з іншого входу і не контактували з рештою відвідувачів амбулаторії.

Утім, виділених грошей, щоб зробити ремонт і задній частині амбулаторії, не вистачило. Невеликий ремонт медпрацівники амбулаторії хочуть зробити тут своїми силами і обладнати невелику кухню, адже на роботі вони зранку і часто допізна, а пообідати нема де.

«У нас тепер є окремі кабінети для прийому дорослих пацієнтів, дітей, пересікатися вони практично не будуть. А кухні нам бракує. На виконання основної роботи з ремонту цієї частини приміщення наймемо майстра, а все решта доробимо самі», – каже Руслана Омеляш.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть
Ctrl+Enter

Лишити відповідь

Please enter your comment!
Please enter your name here