Болить голова? Відчуваєте дискомфорт в шлунку? Лікування варто почати у стоматолога. Здорові зуби не остання ланка на шляху до здорового тіла. Зуби, а саме їх відсутність, можуть безпосередньо вплинути на стан організму та навіть йому нашкодити.

Про те, як здоров’я зубів впливає на хребет та шлунок розповів Костянтин Ковершніков, лікар та керівник львівського стоматологічного центру Symmetrica.

Коли людина втрачає зуби, вона не може нормально пережовувати їжу. Погано пережована їжа, потрапляючи у шлунок, завдає стрес слизовій оболонці, що призводить до гастритів. Якщо їжа потрапляє в організм невеликими шматочками, на те, щоб її перетравити потрібно близько півтори години. Однак, коли в шлунок потрапляють великі шматки, засвоїти їх набагато складніше.

Здоров’я зубів може впливати на поставу. Щодня в нас відбувається процес ковтання: ми їмо, п’ємо, виділяється слина. В цьому процесі беруть участь багато систем організму: язик, гортань, м’язи щелепи та шиї, зуби тощо. В середньому здорова людина ковтає близько 600 разів на добу. В разі, якщо з зубами є якась проблема (наприклад, немає зубів на одній стороні або є викривлення), цей процес може проходити неправильно. М’язи шиї та обличчя адаптуються до нових умов та перенапружуються. Як наслідок страждає постава, може боліти шия та голова. Людина намагається вилікувати проблему у невропатолога, хоча іноді достатньо виправити прикус.

Як вирішити ці проблеми?

Потрібно подружитися з парадонтологом. Довіритись професіоналу, який виявить захворювання на ранніх стадіях та не допустить ускладнень.

Якщо немає зубів, можна зробити імплантацію. З біологічної точки зору це найкращий варіант, адже людині не потрібно жертвувати своїми зубами, як у випадку з коронками.

Імпланти підбираються індивідуально для кожної людини: робиться томографія (ЗД знімок щелеп). Стоматолог вивчає всю історію пацієнта, продумує тактику лікування. Нові зуби для людини це не просто приміряти взуття. Це те, що дасть змогу повернутися до нормального життя: посміхатися, комфортно їсти, позбутись старих проблем.

По якості імпланти практично не відрізняються від справжніх зубів, а деколи можуть бути навіть кращими, якщо свої зуби були в дуже запущеному стані. Протези виготовляються з гіпоалергенних матеріалів. Вони «умовно знімні»: їх не потрібно щоразу знімати, однак, коли потрібно провести якусь корекцію, лікар зможе їх відремонтувати чи замінити.

Якщо людина хоче надовго забути про проблеми з зубами та знову отримати красиву посмішку імплантація це дуже хороший варіант. Для професіонала це виклик; для наших пацієнтів змога повернутися до комфортного життя.


Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть
Ctrl+Enter

Лишити відповідь

Please enter your comment!
Please enter your name here