У Львові проведуть громадські слухання щодо реорганізації двох обласних психоневрологічних диспансерів. Про це в коментарі ZAXID.NET Новинам у вівторок, 22 травня, повідомив заступник голови обласної ради Володимир Гірняк. Йдеться про Львівський обласний клінічний психоневрологічний диспансер та Львівський обласний дитячий психоневрологічний диспансер.

«Це все чутки. Наразі питання про реорганізацію двох психоневрологічних диспансерів в обласній раді взагалі не розглядають. Упродовж декількох місяців його будуть ще виносити на громадські слухання. Також хочу сказати, що жодної мови про приміщення та їх продаж немає. Зараз це лише проекти рішень, які просто зареєстровані, як ініціативи відповідних департаментів. От і все», – запевнив Володимир Гірняк.

Нагадаємо, у засобах масової інформації з’явилися повідомлення про те, що обласний клінічний психоневрологічний диспансер та обласний дитячий психоневрологічний диспансер об’єднають відповідно з обласною психіатричною лікарнею на вул. Кульпарківській та дитячим медичним центром, що розташований на вул. Дністерській. А вивільнені приміщення продадуть на аукціоні. Гроші з виторгу начебто мають скерувати у розвиток медичної галузі.

Тим часом працівники диспансерів побоюються, що в разі реорганізації їхні пацієнти не зможуть отримувати повноцінної допомоги. Зокрема, на обліку у дорослому психоневрологічному перебуває понад 14 тисяч пацієнтів, майже половина з яких є інвалідами І та ІІ груп. Лікування вони проходять у двох стаціонарах – на вул. Коциловського, 30 та вул. Ольги Басараб. В останньому, який розташований неподалік від першого, отримують психологічну та психотерапевтичну допомогу.

«Це буде для них втрата важливого середовища та місця. Тут вони завжди знають, що їх вислухають, підтримають, полікують. Якщо і нас розформують, то ми перетворимося на поодиноких психіатрів, психологів, психотерапевтів. Вся сила команди та спільного думання й допомоги просто розпорошиться та зникне», – пояснила психологиня Львівського обласного клінічного психоневрологічного диспансеру для дорослих Юлія Мединська.

Під реорганізацію може потрапити і такий же дитячий медзаклад на вул. Драгоманова, 58. Тут лікуються понад 13 тисяч маленьких пацієнтів зі Львова, а також прилеглих областей. Його планують передати до Західноукраїнського спеціалізованого медичного центру на вул. Дністерській.

«Спільним завданням адміністрації диспансеру та обласного департаменту охорони здоров’я Львівської облдержадміністрації ми вважаємо збереження служби надання психіатричної допомоги дитячому населенню. Я впевнена, що ніхто з фахівців не залишиться без роботи», – запевнила головна лікарка дитячого психоневрологічного диспансеру Ореслава Хомик.

Ще в обласній раді переконують: питання про реорганізацію психоневрологічних диспансерів на найближчу сесію не виноситимуть.

Нагадаємо, 15 травня медики психоневрологічного диспансеру у Львові пікетували обласну раду.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Лишити відповідь

Please enter your comment!
Please enter your name here