Медик, одягнений у спеціальний костюм для захисту від коронавірусу, позує для фото поруч із іконою у лікарні Почаєва

«Медики в саморобних масках і костюмах, та з пластиковими пакетами на взутті. Лікарня, розрахована на 150 пацієнтів, уже розміщує 250. Відсутність системи фільтрації змушує робити розтини тіл померлих від Covid-19 надворі під деревами – а не у моргу», – саме так авторитетне американське агенство Associated Press у своєму репортажі описує ситуацію у лікарнях Західної України через пандемію коронавірусу.

Агентство зазначає, що система охорони здоров’я України не може впоратись навіть із порівняно низькою у світових масштабах кількістю випадків захворювання на Covid-19 – 15648 інфікованих і 408 загиблих станом на 11 травня.

«Ніде ця проблема не є більш очевидною, ніж Чернівцях, де в місті та в регіоні 2324 підтверджених випадків захворювання. Вони вважаються гарячою точкою зараження разом з іншим західним містом, Івано-Франківськом, що розташоване за 100 кілометрів, та столицею, Києвом», – йдеться у репортажі.

Associated Press зазначає, що тисячі заробітчан повернулися з Європи посеред пандемії, й дехто привіз із собою вірус в Україну.

«Оскільки пацієнти Covid-19 потрапляють у стаціонари, деякі лікарі та медсестри повинні купувати власні захисні засоби або користуватися наявним обладнанням. Багато з них хворіють: медичні працівники становлять близько п’ятої частини всіх випадків коронавірусу в Україні», – пише агентство.

«Корумпована економіка виснажена шістьма роками війни з сепаратистами на сході, яких підтримує Росія. Адміністрація Зеленського успадкувала реформи, які почали його попередники, і які досі тривають. Ці реформи урізали державні субсидії, залишивши працівників лікарень із низькими зарплатами і недостанім обладнанням», – йдеться у репортажі.

Журналісти агентства вказують, що нова система охорони здоров’я під час епідемії не спрацювала належним чином.

«Сімейні лікарі утрималися від того, щоб братися за проблеми. Вони не ходять до пацієнтів, а консультують по телефону. Усі повтікали, а ті, хто лишився, працюють на межі можливостей через цю реформу», – цитує АР 51-літнього терапевта із Почаєва Івана Венжиновича

Знаючи про проблеми в системі охорони здоров’я, влада почала суворий карантин 12 березня. Фермери, бізнесмени та інші наполягають на тому, щоб полегшити правила, і уряд заявив, що це буде робити з понеділка (11 травня). Натомість лікарі бояться, що це призведе до нової хвилі заражень.

Уряд колись субсидував зарплати лікарів та витрати лікарень – але за новими правилами держава навіть не оплачує повної суми лікування. Наприклад, на лікування інсульту виділяється еквівалент 780 доларів, тоді як експерти оцінюють вартість лікування в 2-3 тис. доларів.

Нова система також перерозподіляє субсидії серед лікарень за принципом «гроші за пацієнтом», але це ставить менші та спеціалізовані лікарні на межу закриття.

«Обмежені державні кошти призвели до низької зарплати. Медичні лікарі у відділенні інтенсивної терапії мають щомісячну зарплату в межах від 148 до 174 доларів, тоді як медсестри отримують 111 доларів», – йдеться у репортажі.

Президент Зеленський заявляв, що збільшить субсидії, але, як пише Associated Press, незрозумілим є те, як він це зробить в країні, яка залежить від позик МВФ та інших світових позичальників.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть
Ctrl+Enter

Лишити відповідь

Please enter your comment!
Please enter your name here