Львівщина – єдина в Україні, де буде створено лише один госпітальний округ на всю область. Під час другого етапу медичної реформи, кожен регіон має створити округ, в якому всі мешканці зможуть упродовж години доїхати до лікарні. Втім на Львівщині такого не буде.

У Стрийській міській дитячій лікарні лікують маленьких пацієнтів із міста та довколишніх сіл. Наприкінці лютого, за медреформою, заклад має стати комунальним некомерційним підприємством. Хоча ще минулого року, обласні чиновники хотіли приєднати медиків до районної лікарні.

«Чому хотіли перенести? Бо це невелика лікарня, малопотужна лікарня і вона не має права на існування. А насправді, це не так і ми це з кожним днем доводимо. В нас жовтень-листопад, січень лежало по 50 хворих на пневмонію. Такого в житті ще не було», – розповідає головна лікарка Стрийської міської дитячої лікарні Оксана Вишенська.

Такої кількості малих пацієнтів одна лікарня просто не вмістила б, переконана головна лікарка. Та невдовзі на операції, лікування хворіб, травм, отруєнь чи пологи пацієнти з усієї області будуть змушені їздити до Львова. Саме тут має бути створено центр госпітального округу. На Львівщині він лише один. У сусідній Івано-Франківській області таких п’ять. На Тернопільщині – чотири.

«У межах госпітальних округів на цьому рівні мали би визначити одну лікарню, яка умовно була би основною і проаналізувати, які ще потрібні лікарні. Наступним кроком би мало бути, що держава мала би допомагати із закупівлею певного обладнання та інших речей», – каже народний депутат України Любомир Зубач.

Госпітальний округ визначається за двома принципами. Головний медзаклад має бути не далі, ніж за 60 км, або в годині їзди від пацієнта. І лікарня має бути багатопрофільна. Оскільки такий округ на Львівщині один, то заклади у районах можуть залишитись без фінансування. Адже державні гроші йтимуть у центр.

«Головні лікарі не хотіли брати на себе ініціативу. Щось організовувати, оформляти, щоб це був дійсно госпітальний округ, беручи районну, міську лікарню, взявши Дрогобич», – пояснює заступник головного лікаря Стрийської ЦМЛ Володимир Завгородній.

Депутати Самопомочі наголошують: через одноосібне рішення обласної держадміністрації потерпатимуть районні і міські лікарні.

«Вони хочуть усіма силами зберегти стару систему, тобто зберегти районні лікарні. Натомість знівелювати, або закривати добрі лікарні міські, скажімо, як у Стрию. А це означає: зберегти контроль за коштами і людьми», – прокоментувала депутатка львівської обласної ради Парасковія Дворянин.

Пропозицію обласної влади – утворити один госпітальний округ – уже затвердив Кабмін. Народний депутат Любомир Зубач проситиме уряд скасувати це рішення.

Нагадаємо, у лютому 2017 року Львівська облрада також закликала уряд призупинити утворення госпітальних округів. Тоді депутати просили призупинити дію постанови Кабінету Міністрів України щодо утворення госпітальних округів у Львівській області, а їх формування проводити лише після проведення адміністративно-територіальної реформи.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Лишити відповідь

Please enter your comment!
Please enter your name here