Якщо театр починається з вішака, то медична реформа, певно, з комп’ютера. Лікарі відтепер мають бути забезпечені комп’ютерною технікою для доступу до електронної системи e-Health. З квітня пацієнти можуть підписувати електронні декларації з сімейними лікарями, терапевтами та педіатрами, яких обрали собі самостійно.

Лідія Степанівна вже 33 роки працює в медицині. Вона шанований сімейний лікар у місті Жовква, що на Львівщині. Та попри офіційний старт чергового етапу медреформи доступу до електронної бази в неї немає. Поставити комп’ютер у кабінеті тільки обіцяють. Каже, поки що збирає копії документів пацієнтів та складає список на листочку. Вже звернулось до неї близько 200 жовківчан.

«Багато вже записала тут. Це десь за місяць-півтора і тепер я вже почала брати на список, тому що все одно треба буде роздруковувати в електронному варіанті», ‒ розповідає сімейний лікар Лідія Попель.

На усю жовківську поліклініку є лише 4 комп’ютери. Всі вони у навчальному класі. Частина ‒ геть старі. При тому мінімальна потреба на сьогодні ‒ 32 ПК. Це вже враховуючи, що за одним комп’ютером під різними паролями буде працювати двоє лікарів.

«У нас поки що не вистачає комп’ютерів на всіх лікарів. Щоб зареєструвати до жовківської поліклініки, приписано 24 тисячі населення. Це дуже важко буде зробити до 1 липня, коли розпочнеться реформа», ‒ визнає заступник головного лікаря Жовківської районної лікарні Володимир Боровик.

Зарплатня медиків зросте і буде залежати від кількості пацієнтів, з якими вони укладуть електронні угоди. Тож на місцях терміново скуповують комп’ютерну техніку, щоб реформа, хоч зі скрипом, та запрацювала. Хоча вже зрозуміло, що із запізненням.

«75 тисяч гривень зняли з реконструкції парку, але це є абсолютно не проблема. Оскільки вже за 3 місяці в міськраді буде перевиконання і ці кошти на парк будуть повернені», ‒ коментує виділення коштів на закупівлю техніки депутат Жовківської міської ради Володимир Цимбала.

У МОЗ певні: цей етап реформи передбачає конкуренцію серед медиків, відтак будуть і якісні медичні послуги. Сформувати електронні списки лікарі мають до липня.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Лишити відповідь

Please enter your comment!
Please enter your name here