Підліток потрапив до реанімації через укус змії . 16-річного хлопця вкусила гадюка, коли той косив траву. Медики кажуть: його життю нічого не загрожує. Та все ж нарікають, що сироватки проти зміїної отрути не мають. Тож лікувати таких пацієнтів складніше та довше. Лише від початку року через укуси змій до Сколівської лікарні звернулись вже 12 осіб.

Із характерними подвійними укусами, які залишаються на тілі після укусу змії, до реанімації Сколівської районної лікарні щороку потрапляє 30-40 пацієнтів. Лише за останню ніч – двоє дітей. Один випадок не підтвердився, та лікарі скаржаться: кожен такий пацієнт – це виклик. Адже протизміїної сироватки немає.

«Бажано її ввести в перші години. Ефект – вражає. Симптоматика отруєння зникає протягом 4-5 годин», – пояснив заввідділення анестезіології та реанімації Сколівської центральної районної лікарні Богдан Лозинський.

Тож доводиться лікувати симптоми іншими методами. Це довше і завжди є ризик ускладнень. Узагалі, з минулого року в області залишилася аж одна ампула сироватки на всю Львівщину. Її і віддали до Сколе. Тож часто лікарням самим доводиться купувати протиотруту. А це майже 7 тис. грн за штуку.

«Міська дитяча клінічна лікарня міста Львова по вул. Пилипа Орлика придбали самостійно і теж мають одну ампулу антитоксину проти укусу гадюки звичайної. Оскільки, власне укус дітей є більш небезпечним, ніж дорослої особи», – пояснила лікар-епідеміолог Наталія Гончар.

Тим часом, мешканці Сколе кажуть: гадюк значно побільшало.

«Переважно, в лісі вони не водяться. Вони вилазять на таку місцевість, де є бетон, щоби погрітися і там вони живуть», – каже мешканець Сколе Василь.

Лікарі та надзвичайники наголошують: легше вберегтися. Головне: надійні високі черевики та цупкий одяг. А ще радять взяти з собою дерев`яну палицю. Нею зможете перевірити чи є плазуни у гущавинах.

«У нашій області водиться єдиний вид небезпечних змій – гадюка звичайна. Яка може мати або чорну барву, або різні відтінки: сірі, коричневі, буруваті, фіолетуваті. Але завжди є чорні малюнки на спині – ромбики або зигзаги», – розповів герпетолог Тарас Гринчишин.

І головне: жодної самодіяльності. До прикладу, спроби відсмоктати отруту можуть мати негативні наслідки як для жертви, так і для її рятівника. Найкраще: до укусу прикласти лід і оперативно доставити потерпілого до лікарні.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Лишити відповідь

Please enter your comment!
Please enter your name here