У понеділок, 22 жовтня, Міністерство охорони здоров’я затвердило нові умови вступу до медичних закладів. Про це повідомляється у прес-службі відомства.

У повідомленні йдеться, зокрема, про те, що у 2019 році абітурієнти-медики складатимуть третій предмет на вибір – фізику або математику. Загалом вступники складатимуть українську мову та вибіркові дисципліни – хімію або біологію та фізику або математику. Заступник голови МОЗ Олександр Лінчевський зазначив, що нові предмети визначають логічне мислення і допоможуть наблизити українську медицину до міжнародної практики.

«Сучасна доказова медицина — точна природничо-наукова дисципліна, і лікарю необхідно мати знання з фізики, хімії, біології та математики. Окрім того, фізика та математика визначають логічне мислення та вміння аналізувати. У більшості європейських країн складання іспиту з цих предметів для вступу до медичного університету є поширеною практикою», – заявив Лінчевський.

Для вступу на спеціальності «Стоматологія», «Медицина» та «Педіатрія», абітурієнти цьогоріч мають набрати 150 балів ЗНО з профільних предметів. Зазначимо, після запровадження 150-бального бар’єру кількість абітурієнтів, які вступили до медичних вищих навчальних закладів у 2018, у середньому зменшилась на 28%. Також МОЗ зазначає, що для отримання ступеня магістра з фармації у 2019 році необхідно набрати щонайменше 130 балів з профільних предметів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть
Ctrl+Enter

Лишити відповідь

Please enter your comment!
Please enter your name here