У Шпиталі імені Митрополита Андрея Шептицького стартувала благодійна програма COVчег. Львів’яни, які не уклали декларації із сімейними лікарями, можуть звернутися для консультації на гарячу лінію за номером 0800 200 112.

Директор благодійного фонду «Шпиталь Шептицького» отець Андрій Логін розповідає: «Благодійна програма COVчег — це ініціатива Львівської архиєпархії, яка виникла з благословення митрополита Ігоря. Є підписаний меморандум про співпрацю з Львівською міською радою, тобто з департаментом гуманітарної політики. Наша модель праці — не дублювати процеси, а їх доповнювати. Ми сформували програму, яка має 4 складові: медичну, соціальну, психологічну і також духовну. Благодійну програму COVчег також підтримали інші конфесії. В неділю був створений екуменічний комітет, в який увійшла і Римо-католицька церква, і Православна церква України, і Вірменська церква. Ми сподіваємося, що й інші християнські спільноти підтримають цю ініціативу».

Найбільше на гарячу лінію Шпиталю надходить дзвінків від трьох категорій населення. Перша —це мешканці Львівщини, які перебували за кордоном і не мали змоги підписати договори і сімейними лікарями. Друга — це колишні громадяни України або громадяни інших держав, які прибули на територію Львівщини і через карантин не змогли покинути територію нашої держави. Третя — люди, які не можуть дістатися свого сімейного лікаря через його перенавантаження.

Головна лікарка Шпиталю імені Андрея Шептицького Наталія ван Доеверен зазначає: «Є величезна кількість пацієнтів, які перебувають в обсервації після того, як вони повернулися з-за кордону, та тих, хто контактував із людьми, у яких підтвердили коронавірус. Насамперед, ми надаємо телефонну консультацію. Якщо відчуваємо, бачимо потребу, щоб пацієнт отримав медичну допомогу у вигляді виїзду нашої мобільної амбулаторної бригади, або є покази до шпиталізації, відповідно, ми належним чином реагуємо».

Координаторка соціальної роботи у благодійній програмі COVчег Ірина Старовецька розповідає про свій напрям роботи: «Я координую з територіальними центрами, щоби доставляти гарячі обіди. Це навіть не гарячі обіди, це комплексна їжа: сніданок, обід і вечеря. Надаємо допомогу різним категоріям населення: особам похилого віку, людям з інвалідністю, кризовим або неповним сім’ям, які мають на утриманні неповносправних дітей. А також людям із підозрою на коронавірус».

Керівниця Центру психічного здоров’я при Шпиталі Шептицького Ольга Кітура каже: «Ми хочемо допомогти медикам. Адже можемо зменшити їхнє психічне навантаження, покращити їхній емоційний стан. Для цього у нас працюють лікар-психотерапевт, психіатр, психологи та духовні наставники».

Наразі для благодійної програми потребують 20-30 волонтерів. А також кошти для підтримки.

«Нам, звичайно, потрібна фінансова підтримка людей, які небайдужі до ситуації, яка склалася у Львові. Також радо будемо запрошувати до співпраці волонтерів, які можуть допомагати розвозити продукти до літніх людей», — зазначає керівниця відділу розвитку Шпиталю Шептицького Христина Келеман.

Програму можна підтримати через сайт шпиталю за допомогою кнопки «підтримати» або перерахувавши кошти за реквізитами.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Лишити відповідь

Please enter your comment!
Please enter your name here