Прототип відтворює роботу справжнього серця

Вчені з вищої технічної школи Цюріха (Швейцарія) створили за допомогою 3D-принтера перше в світі м’яке штучне серце. Про це йдеться у статті в журналі Artificial Organs, передає ETH Zurich.

Як зазначається, науковці виготовили його методом лиття по моделі (lost-wax casting): надрукували прес-форму, в яку потім помістили рідкий силікон. Обсяг прототипу склав 679 см3, маса – 390 грамів (середні значення – 253 і 332 грами у жінок і чоловіків відповідно). Незважаючи на більшу вагу, будова штучного органу ідентична справжньому. Серце має ліву і праву камери з клапанами, від яких відходять трубки, які виконують роль аорти, верхньої порожнистої, нижньої порожнистої і легеневих вен. Перекачування рідини і скорочення забезпечуються повітряними насосами.

В рамках випробувань вчені моделювали різні рівні навантаження: при частоті 80 ударів в хвилину імплантат пропускав рідину (її в’язкість наближалася до показника крові) зі швидкістю 2,2 літра в хвилину (приблизно вдвічі менше потрібного).

Середній пульсовий тиск в аорті – різниця між систолічним (таким, що виштовхує кров) і діастолічним – при цьому досягала 48 міліметрів ртутного стовпа, що узгоджується з цільовим значенням (30-50 міліметрів ртутного стовпчику). Таким чином, прототип повністю відтворював роботу справжнього серця.

Однак матеріал, що з нього зроблене штучне м’яке серце поки є недовговічним: в умовах, наближених до реальних, імплантат витримував близько трьох тисяч скорочень – менше години.

За словами авторів, досліди вказують на перспективність технології. Найближчим часом вони продовжать вдосконалення методу для збільшення довговічності штучного органу.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть
Ctrl+Enter

Лишити відповідь

Please enter your comment!
Please enter your name here