У вівторок, 25 лютого, в клінічному пологовому будинку №1, що на вул. Мечникова, презентували послугу «єМалятко». Це перший цифровий сервіс України, який стосується десяти послуг, пов’язаних із народженням дитини, зокрема її реєстрацією. Львів став шостим містом у країні, де запрацював сервіс. Першими новинкою скористалось подружжя Олега та Валентини Матвійчуків, які внесли у систему дані свого синочка Данила.

«Однозначно, це економія часу. Адже 11 років тому, коли ми народжували вперше, то витрачали на формальні справи до тижня. Тепер – усього годину», – розповідають батьки.

Усе, що батькам потрібно зробити після пологів, – це прийти до спеціального кабінету, де дані про новонародженого внесуть у портал «Дія».

«Потрібно прихопити зі собою українські й закордонні паспорти, де було би вписано унікальний номер у Єдиному державному демографічному реєстрі. Також варто надати соціальний рахунок, куди б нараховувалась матеріальна допомога при народженні», – пояснила адміністраторка ЦНАПу Лілія Крамар.

Далі інформація передається у відділ соцзахисту, районну адміністрацію і міграційну службу. А через день малюк отримує свідоцтво про народження. У Львові таку послугу надаватимуть у трьох медзакладах: пологовому будинку №1, що на вул. Мечникова, у перинатальному центрі, що на вул. Джорджа Вашингтона, 6 та пологовому відділенні 3-ї міської клінічної лікарні, що на вул. Раппопорта.

«Зараз сервіс об’єднує кілька ключових реєстрів – реєстрації актів цивільного стану, державного міграційного, платників податків, а також місця проживання. До кожного ресурсу інформація надходить окремо», – пояснила заступниця міністра цифрової трансформації Людмила Рабчинська.

До слова, Львів став шостим містом в Україні. Сервіс «єМалятко» працює у Харкові, Луцьку, Кривому Розі, Вінниці й Києві.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть
Ctrl+Enter

Лишити відповідь

Please enter your comment!
Please enter your name here