Анонімні заяви про корупцію у Самбірському медичному коледжі з’явилися у грудні під час складання сесії

Департамент охорони здоров’я Львівської ОДА проводить службове розслідування щодо інформації про можливі прояви корупції серед викладачів у Самбірському медичному коледжі на Львівщині. Відповідні повідомлення нібито від імені студентської ради коледжу з’явилися у соцмережах ще у грудні – у час, коли студенти складали сесію.

Заяву від імені студентської ради Самбірського медичного коледжу поширив маловідомий сайт всеукраїнського об’єднання «Журналісти проти корупції» (в описі діяльності зазначено, що воно створене, «щоб захищати членів організації від неправомірних дій корупціонерів»).

У публікації йдеться про те, що дві викладачки коледжу систематично вимагають гроші у студентів за успішне складання заліків. При цьому вказано суми – 400-600 грн зі студента чи по 4-6 тис. грн з групи. У заяві названі прізвища двох педагогів – викладачки біології та генетики Ольги Созанської та викладачки математики Марії Стецик.

На ці повідомлення відреагували в керівництві Львівської ОДА. Заступник голови ЛОДА Іван Собко назвав «подібні неподобства неприпустимими» і доручив керівнику департаменту охорони здоров’я підготувати звернення у правоохоронні органи.

«Департамент охорони здоров’я ЛОДА А. Васько прошу підготувати проект листа керівнику обласної прокуратури, Нацполіції, УБЕЗ у Львівській області щодо проведення перевірки викладених у зверненні фактів», – написав Іван Собко у Facebook 5 січня.

Т.в.о. директора департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Андрій Васько у четвер, 9 січня, у коментарі ZAXID.NET повідомив, що за фактом публічної заяви про корупцію у Самбірському медичному коледжі, яка поширюється у соцмережах, проводиться службове розслідування.

«Проблема у тому, що зараз студенти перебувають на канікулах. Оскільки заяви мають анонімний характер, плануємо провести збори профкому та розмови зі студентами. Будемо мати розмови і з керівництвом коледжу. Якщо факти корупції підтвердяться – будуть подані заяви в правоохоронні органи», – повідомив Андрій Васько.

З його слів, результати службової перевірки щодо ситуації у коледжі будуть оприлюднені орієнтовно у середині січня.

Речниця СБУ у Львівській області Роксолана Яворська повідомила ZAXID.NET, що наразі до СБУ не надходили скарги про корупцію у Самбірському медколеджі. «СБУ Львівщини розгляне звернення та матеріали щодо цих фактів, як тільки вони надійдуть, і одразу приступить до роботи», – зазначила Яворська.

Самбірське медичне училище засноване у 1953 році. У 2008 році рішенням Львівської обласної ради училище реорганізоване у вищий навчальний комунальний заклад Львівської обласної ради «Самбірський медичний коледж». Тут навчають медичних сестер, фельдшерів, акушерів та фармацевтів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть
Ctrl+Enter

Лишити відповідь

Please enter your comment!
Please enter your name here