Експрес-текстування розпочали з Пустомитівського району

На Львівщині мобільні групи розпочали експрес-тестування людей, які повернулися із країн поширення Covid-19. Як стверджують у ЛОДА, за допомогою експрес-тестів планують перевірити усіх, хто повернувся з-за кордону.

Перші чотири мобільні групи у понеділок, 30 березня, розпочали роботу у Пустомитівському районі. Як повідомляють у ЛОДА, до їх складу увійшли сімейні лікарі та медсестри, вони проведуть експрес-тестування за визначеними маршрутами на території району. Медичним працівникам провели інструктаж з техніки безпеки, їх забезпечили усіма засобами індивідуального захисту та транспортом.

Людям, яким проведуть тестування, також вручатимуть пам’ятку про необхідність самоізоляції і пояснюватимуть про персональну відповідальність за її порушення.

Такі ж робочі групи найближчим часом розпочнуть тестування і в інших районах Львівщини. При цьому в ЛОДА запевняють, що мають перелік осіб, які повернулися з-за кордону. Такі списки також передали поліції, яка має перевіряти дотримання умов самоізоляції громадян на карантині.

В.о. директора департаменту охорони здоров’я ЛОДА Андрій Васько повідомив, що швидкими тестами планують охопити усіх мешканців Львівщини, які повернулись в Україну протягом двох останніх тижнів. Також тестуватимуть тих, хто контактував із хворими на коронавірус.

«Безкоштовним експрес-тестуванням охопимо також медичних працівників. В планах – тестувати водіїв, продавців та інші категорії, які контактують з людьми, адже такі особи в групі ризику», – розповів Андрій Васько.

З його слів, на Львівщині є 6 тис. експрес-тестів, які надійшли із Китаю. Ще 20 тисяч має надійти від ІТ-кластеру.

Раніше голова Львівської ОДА Максим Козицький заявив про намір запустити програму масового тестування населення Львівщини на коронавірус. До участі у проекті зголосився Львівський IT-кластер, який має намір закупити 100 тис. експрес-тестів на антитіла COVid-19 для Львова та області на 5 млн грн.

Також відомо, що Львівщина не має можливостей для справді масового тестування методом ПЛР, який вважається найбільш достовірним у діагностуванні коронавірусу. Наразі Львівський обласний лабораторний центр МОЗ України має можливість проводити 40 таких аналізів на добу. Загальне населення Львівської області становить близько 2,5 млн осіб.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть
Ctrl+Enter

Лишити відповідь

Please enter your comment!
Please enter your name here