Медична субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам передбачена у сумі ₴51,42 млрд

У проекті бюджету на 2018 рік Кабінет міністрів закдав 13,28 млрд грн на первинну ланку медицини. Про це йдеться в проекті закону «Про державний бюджет України на 2018 рік», який оприлюднено на сайті Верховної Ради.

Згідно з «Додатком 3» до проекту закону на надання первинної медичної допомоги населенню передбачено 13 283 800,0 тис. грн.

Також проектом бюджету передбачено 5,9 млрд грн на закупівлю ліків та вакцин. На програму відшкодування вартості лікарських засобів «Доступні ліки» уряд передбачив 1 млрд грн. На розвиток сільської медицини – 1 млрд грн.

Медична субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам передбачена у сумі 51,42 млрд грн. На реалізацію пілотного проекту з трансплантації органів виділено 112 млн грн.

Також уряд передбачив суму у розмірі 389,9 млн грн на програму лікування громадян України за кордоном.

Додамо, що первинна медична допомога, за концепцією нової медичної реформи, передбачає консультацію лікаря, а також забезпечує діагностику і лікування найпоширеніших хвороб, травм, отруєнь та інших станів. Первинна медицина також має на меті проведення медичної профілактики захворювань, гігієнічного виховання та санітарної просвіти населення, а також направлення пацієнтів на отримання вторинної, третинної медичної допомоги та санаторно-курортного лікування.

За умови наявності у пацієнта відповідних медичних показань за направленням, виданим лікарем, подається планова спеціалізована (вторинна) та високоспеціалізована (третинна) медична допомога. Зазначене направлення не є обов’язковим. Первинна медична допомога подається переважно лікарями загальної практики, сімейними лікарями або дільничними терапевтами і педіатрами.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що у проекті бюджету-2018 уряд заклав курс національної валюти на рівні 30,1 грн/дол.

Як відомо, у п’ятницю, 15 вересня, Кабмін схвалив проект держбюджету-2018 та скерував його до Верховної Ради.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть
Ctrl+Enter

Лишити відповідь

Please enter your comment!
Please enter your name here