МОЗ доручив Держлікслужбі скасувати раніше видане розпорядження про тимчасову заборону серії вакцин АКДС і ІПВ

У Міністерстві охорони здоров’я України оприлюднили результати розслідування смерті дитини в Тернопільській області, після якої була введена заборона на ввезення в Україну індійської вакцини. Розслідуванням встановлено, що вакцина не є причиною смерті, повідомляє в понеділок, 7 травня, прес-служба МОЗу.

Як повідомляється, у зв’язку з цим міністерство доручило Державній службі з лікарських засобів і контролю за наркотиками відкликати раніше видане розпорядження про тимчасове вилучення вакцини Імовакс Поліо (профілактика поліомієліту, – ред.) і вакцини для профілактики дифтерії, правця та кашлюку.

«Регіональна група оперативного реагування надала результати розслідування летального випадку дитини в Тернопільській області, що збігаються у часі з проведенням імунізації. Результати доводять відсутність причинно-наслідкового зв’язку між проведенням імунізації і смертю», – йдеться в повідомленні.

Як зазначили в МОЗ, у експертів Держлікслужби не було ніяких фактів про те, що смерть дитини може бути пов’язана із застосуванням вакцини.

Як інформував ZAXID.NET, раніше Державна служба України з лікарських засобів та контролю за наркотиками тимчасово заборонила реалізацію і застосування індійської вакцини для профілактики дифтерії, правця та кашлюку.

Заборона була викликана інцидентом, коли ввечері 23 квітня у Тернополі незабаром після комплексного щеплення померла шестимісячна дитина. Вранці дівчинка виглядала цілком здоровою. Рідні припустили, що дитина могла померти внаслідок щеплення.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть
Ctrl+Enter

Лишити відповідь

Please enter your comment!
Please enter your name here