Щороку у Львові передчасно народжується приблизно 600 дітей. Зробити так, щоби вони мали здорове і повноцінне життя, – завдання лікарів-неонатологів. Напередодні Міжнародного дня передчасно народженої дитини медики Львівської дитячої клінічної лікарні презентували свою роботу.

У неонатальному корпусі лікарні на вул. П. Орлика зараз виходжують десятьох «ранніх пташок». За рік через ці кімнати проходять майже півтисячі немовлят, із яких 200 – народжені передчасно. І кількість таких діток щороку зростає.

«Причинами цього можуть бути незадовільні умови, невлаштоване життя, відсутність роботи і вагітність, яка виношується в постійній стресовій ситуації. Також це є інфекційні захворювання, генетичні, хромосомні аномалії, вроджені вади, які ведуть до вроджених вад розвитку, що також сприяє передчасному народженню», – каже лікарка-неонатолог Марія Кісельова.

Медики стверджують: у Львові найнижчий рівень смертності серед передчасно народжених. Найменше немовля, яке врятували у дитячій міській лікарні, важило 600 г.

«Недоношені діти перш за все потребують такого особливого догляду, оскільки народилися передчасно, відповідно той розвиток має продовжуватися», – пояснила лікарка-анестезіолог Катерина Свідняк.

Здебільшого ці діти народжуються здоровими. Проте вони ще не є готові до життя у звичайних умовах. Тож їм потрібні особливий догляд і обладнання.

За словами керівника міського управління охорони здоров’я Володимира Зуба, цього року відділення отримало три апарати штучної вентиляції легень експортного класу. Вони дозволяють рятувати життя дітям, які самостійно дихати не можуть.

Неонатальне відділення у лікарні на вул. Орлика відкрили 11 років тому. А останні чотири роки 17 листопада медики зустрічаються із батьками та дітьми, яких вони виходили.

«Діти, які 11 років тому лежали у неонатальному відділені, важили, може, менше кілограма, хтось трошки більше, – успішно ходять у другий чи в третій клас. Їхні батьки щасливі і це є повноцінна родина. Отож, 17 листопада – це справді дуже чутливе свято», – розповів головний лікар Дмитро Квіт.

Минулого року діти відвідали лікарню, де їх врятували. Цьогоріч медики та колишні пацієнти разом підуть у кіно.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Лишити відповідь

Please enter your comment!
Please enter your name here