Депутати та чиновники обговорили можливу загрозу коронавірусу, але не прийняли жодного рішення

На позачерговій сесії Львівської облради у четвер, 12 березня, депутати та чиновники обговорили підготовку області до загрози коронавірусу, зокрема, у найгіршому варіанті розвитку подій. Керівництво ЛОДА та профільного департаменту запевнило, що вони усвідомлюють ризики і готуються приймати велику кількість хворих. Разом із тим, за підсумками позачергової сесії депутати не змогли прийняти жодного рішення.

Позачергову сесію ініціювала фракція ВО «Свобода», зарпопонувавши проект рішення про визнання незадовільною роботи ЛОДА «щодо забепечення санітарного та епідемічного благополуччя населення». Натомість обласні чиновки запевнили, що належно готуються до можливої епідемії.

В.о. директора департаменту охорони здоров’я ЛОДА Андрій Васько повідомив, що на сьогодні в області є 80 апаратів штучної вентиляції легень, додатково потрібно ще 120, «щоб бути впевненим, що ми готові до можливої загрози». З його слів, зараз відбуваються закупівлі апаратів ШВЛ для інших лікарень, усі вони будуть задіяні і передислоковані для порятунку хворих на коронавірус у разі такої потреби. Хоча ці апарати, зазначив чиновник, нижчого класу, ніж в Італії чи Німеччині.

Андрій Васько запевнив, що область достатньо забезпечена медикаментами. Додатково проводяться закупівлі ліків на суму близько 5 млн грн для обласної інфекційної лікарні. Тест-системи для визначення коронавірусу в області очікують до кінця наступного тижня – близько 500-700 штук. Першочергово вони будуть доставлені для лікарень, а згодом будуть у вільному продажу в аптеках. Також тривають закупівлі близько 1 тис. штук захисних костюмів для медичних працівників.

«Ми усвідомлюємо ризики, тому готуємося до найгіршого сценарію», – запевнив Андрій Васько.

З його слів, пологові відділення Жовківської та Пустомитівської ЦРЛ розглядаються як місця госпіталізації вагітних жінок із підозрою на коронавірус.

Голова ЛОДА Максим Козицький повідомив, що відбулася зустріч з власниками торговельних мереж і вони запевнили, що мають запаси продуктів харчування і готові безперебійно забезпечувати торговельні мережі, реагуючи на панічні настрої людей. Козицький також зрегував на ініціативу депутатів щодо спрощення та пришвидшення процедури закупівель медичних засобів для протидії коронавірусу, а саме дозволити закуповувати в одного учасника. Голова ЛОДА повідомив, що це питання вже розглядається на рівні Кабміну.

Для протидії коронавірусу з резервного фонду обласного бюджету нещодавно виділили 7,5 млн грн, а також 7 млн грн з міського бюджету Львова.

Як повідомляв ZAXID.NET, Львівська облрада 12 березня затвердила програму підтримки органів державної влади, передбачивши 35 млн грн на преміювання чиновників Львівської ОДА у 2020 році. Натомість на потреби Львівської обласної інфекційної лікарні для боротьби з коронавірусом обласні обранці виділили 5 млн грн.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть
Ctrl+Enter

Лишити відповідь

Please enter your comment!
Please enter your name here