У комунальній міській клінічній лікарні швидкої медичної допомоги, що на вул. Івана Миколайчука, 9, уже майже десять днів в тестовому режимі працює сучасний томограф нідерландського виробництва. Обладнання за лічені секунди може обстежити будь-яку частину тіла. Це перший у Львові та області апарат, що здатний на максимально точну й швидку перевірку.

«Ми маємо якісне програмне забезпечення, що дозволяє нам, зокрема, перевіряти судини та шукати там проблемні місця. Також це віртуальна ендоскопія, з допомогою якої ми бачимо порожнисті органи, наприклад, кишківник, трахею та бронхи. Виходять зображення у розріз і в 3D», – розповів завідувач відділення комп’ютерної томографії Ростислав Лозинський.

У тестовому режимі нідерландський томограф обстежив понад дві сотні пацієнтів лікарні швидкої. Щодоби цей апарат зможе робити 40 перевірок. На нього із бюджету міста витратили 23,5 млн грн.

Фото прес-служби ЛМР

«Старий томограф себе морально вичерпав. Мені показували знімки хворого, який мав інсульт. І таке якісне обстеження, а відтак і миттєве оперативне втручання, дають більші шанси на життя», – каже міський голова Львова Андрій Садовий.

Томограф забезпечує високу якість обстежень зі зменшенням на 60-70% опромінення пацієнта. Це дозволяють програми індивідуального підбору параметрів сканування.

До слова, впродовж останніх трьох років (2017−2019) місто інвестувало в оновлення обладнання лікарні швидкої медичної допомоги майже 104 млн грн. У 2019 році за кошти міського бюджету для цього медичного закладу придбали нового обладнання на понад 57,3 млн грн. Загалом цьогоріч лікарня отримала 81 одиницю нового обладнання.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Лишити відповідь

Please enter your comment!
Please enter your name here