У лікарні для засуджених, що на території Львівського СІЗО, бракує ліків і бігають щурі

Представники Офісу Омбудсмана України провели моніторинговий візит до Львівської багатопрофільної лікарні №19 філії ДУ «Центр охорони здоров’я Державної кримінально-виконавчої служби України», під час якого виявили низку суттєвих порушень вимог національного законодавства та міжнародних норм у сфері поводження із засудженими. Лікарня розміщена на території Львівського СІЗО.

«Зокрема, приміщення лікарні практично не опалюється, температура повітря в приміщеннях 11-15 градусів. Камери-палати старі занедбані, на стінах пліснява, потребують проведення ремонту з заміною санітарно-технічного обладнання та електромережі. Хворі сплять на старих металевих ліжках, старих, тонких, подертих матрацах та подушках, постільна білизна зношена, у деяких хворих взагалі відсутня», – йдеться у повідомленні Офісу Омбудсмана за підсумками візиту.

У львівській лікарні для засуджених виявили суттєві порушення (фото Офіс Омбудсмана)

Також під час перевірки виявили порушення права засуджених на охорону здоров’я та медичну допомогу. Зокрема, в лікарні відсутні препарати для проведення загальної анестезії, відсутні голки за допомогою, яких проводиться епідуральна анестезія, що робить неможливим проведення оперативного лікування; відсутні препарати для лікування захворювань шлунково-кишкового тракту. Також відсутні наркотичні знеболюючі засоби, що були вкрай необхідними для п’яти засуджених, хворих на онкологічні захворювання, які страждали від больового синдрому в 2019 році. А хворим на онкологічні захворювання взагалі не проводяться комп’ютерна томографія та магнітно-резонансна томографія, що ускладнює діагностику та динамічне спостереження за ними.

Також представники Уповноваженого Верховної Ради з прав людини зафіксували зграю щурів на території лікарні, що свідчить про те, що в закладі належно не проводяться дератизаційні заходи.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть
Ctrl+Enter

Лишити відповідь

Please enter your comment!
Please enter your name here