У львівській стоматологічній поліклініці №1 змінили формат роботи. Заклад уже три місяці працює по-новому. Поліклініка – єдина із чотирьох комунальних закладів цього типу, яка пройшла процес перетворення і зараз працює на засадах комунального некомерційного підприємства. Тепер поліклініка сама заробляє на себе, а пацієнти платять за послуги офіційно.

Пані Катерина змінила вже чимало стоматкабінетів у пошуку хороших спеціалістів. Віднедавна лікується у першій стоматполіклініці. Ставить протези. Як пенсіонерка, сплачує лише половину вартості.

«Четверте протезування за вісім років. Я вам скажу, що найкраще тут. Ввічливе обслуговування. Мені особисто дуже сподобалось, тому я й прийшла сюди», – розповіла пацієнтка пані Катерина.

Ця поліклініка з червня перейшла у статус комунального некомерційного підприємства. Тепер тут платять за послуги офіційно. Є перелік осіб, які допомогу отримують безкоштовно. Таким чином лікарі заробляють собі на зарплату та утримання медзакладу. До прикладу, огляд тут коштує 23 грн, анестезія – від 35 грн, а фотополімерна пломба – від 132 грн. Саме визначити ціни було найважче.

«Ми дали запит, щоби нам інститут в Києві зробив калькуляцію. Знаєте скільки захотіли? 100 тисяч гривень. Тому наша економіст і всі сиділи тут ночами і робили ту калькуляцію. Розраховували. Тому що, наприклад, у вартість пломби не просто закладений пломбувальний матеріал, а також світло, вода і так далі», – пояснив головний лікар КНП «Стоматологічна поліклініка №1» Петро Питльований.

За його словами, попри перехід на нову форму роботи, в установі нікого не звільняли. Усі, хто хотів працювати, далі працюють, інші – пішли добровільно.

«На момент перетворення було 330 працюючих. Скорочено було 59 людей. Із них 20 лікарів, 20 середніх, туди ж входять зубні техніки, 10 молодших і три інших», – пояснила голова профкому стоматполіклініки №1 Ольга Пороскова.

Лікарі запевняють, із переходом на нову форму роботи працювати стало краще.

«Раніше матеріали ми самі закуповували, а зараз нам видають матеріали. Матеріали хороші, якісні. Зарплата підвищилась, порівняно з тим, що була, в два з половиною рази підвищилась», – розповіла стоматолог Ольга Артим.

Перейти у статус комунальних некомерційних підприємств стоматполіклініки мали відповідно до ухвали, яку прийняла міська рада ще у лютому. Зробила це лише одна установа. Решта поліклінік досі оскаржують реформу у суді.

«Ми в бюджеті міста Львова додаткових коштів на стоматологію не маємо і виділяти не будемо в цьому році взагалі. Тому реформа. Потім буде підтримка з міської ради і ця підтримка буде йти виключно на ті категорії, які цього потребують», – пояснив міський голова Львова Андрій Садовий.

Відповідно до медичної реформи, в майбутньому всі заклади охорони здоров’я мають стати комунальними некомерційними підприємствами.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Лишити відповідь

Please enter your comment!
Please enter your name here