У понеділок, 23 липня, у приміщенні шпиталю імені Митрополита Андрея Шептицького, що розташований на вулиці Озаркевича, 4 у Львові, почало працювати відділення гемодіалізу. Воно стало другим у місті після такого ж в обласній клінічній лікарні, де лікування проходять майже 400 пацієнтів, які мають хворобу нирок і потребують цієї медичної процедури тричі на тиждень.

Наразі для хворих там встановили два ліжка, ще два обіцяють облаштувати найближчими днями. Апаратуру медзакладові та витратні матеріали для процедур закупила американська компанія «Бакстер ХелсКер», яка є одним із лідерів виготовлення медичної продукції. Закупівля обладнання й витратних матеріалів, а також монтажні роботи обійшлися орієнтовно у 2 мільйони гривень.

«У палатах маємо апарати «ARTIS» фірми «BAXTER» і систему очищення води «ECOSOFT». Вони потужні. Перед процедурою відбувається процес очистки води, яка потрібна для стерилізації й промивання апарата. Під час 5-6-годинного сеансу із крові пацієнта забираються токсичні речовини», ‒ розповів завідувач відділення гемодіалізу шпиталю імені Митрополита Андрея Шептицького Ігор Цвігун.

Як переконує головна лікарка медичного закладу Наталія Ван Доеверен, лікування хворих на нирки у шпиталі буде безкоштовним.

«Наразі у нас є запас розхідних матеріалів на декілька десятків процедур. Закуповували ми їх напряму, без посередників, тому це здешевило вартість комплектів у рази. Після їхнього вичерпання розраховуємо на кошти з Програми замісної ниркової терапії для Львівщини, а також шукатимемо грантові гроші та благодійників. Адже вартість однієї процедури становить від 2 до 2,5 тисячі гривень. Навіть, якщо пацієнтові потрібно буде пройти десять таких сеансів, то це буде для нього коштовно. Сьогодні ми передбачили чотири діалізні місця для хворих. Якщо на процедури буде наявний запит, будемо розширюватися», ‒ переконує вона.

Також Наталія ван Доеверен зазначила, що хворому, який захоче отримати послуги гемодіалізу, досить лише звернутися до реєстратури шпиталю імені Митрополита Андрея Шептицького. Попереднього запису чи інших процедур для отримання ниркозамісної терапії у лікувальному закладі немає.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Лишити відповідь

Please enter your comment!
Please enter your name here