Почуватися комфортно, не соромитися діагнозів і знайти підтримку. Саме це, крім лікування, можуть зробити батьки в Львівському обласному дитячому психоневрологічному диспансері. Та вже з першого серпня тут скоротили кількість ліжкомісць стаціонару, а в планах – узагалі приєднати диспансер до іншого медзакладу.

Обласний дитячий психоневрологічний диспансер функціонує в старій віллі на вул. Драгоманова вже приблизно 50 років. Майже півстоліття тут лікують та реабілітують маленьких пацієнтіві з усієї Львівщини.

“Неврози різні. І астеноневротичні неврози, і неврастенія, і істерія, і обсесивно-компульсивні розлади. Розумова відсталість різних ступенів, і з поведінковими, і з емоційно-вольовими розладами. Останнім часом дуже збільшилася кількість аутичних розладів», – розповіла ординаторка Надія Женченко.

Стаціонар диспансеру працює цілодобово, а ось денне відділення приймає дітлахів із 9:00 й до вечора. Тут, у старій віллі, немає «лікарняної» атмосфери. Пахне деревиною, на кожному кроці – малюнки й іграшки.

«Нам тут добре, лікується син три роки вже. Ми на денному стаціонарі. Приїжджаємо зранку, проходимо всі процедури, – каже батько Михайлика, мешканець Солонки пан Роман. – Усе чудово, одним словом. Зараз от через десять хвилин ідемо пити какао, дуже дитині подобається. Він тут задоволений, бавиться з дітьми».

Ще донедавна в медзакладі було три палати по 10-15 ліжок у кожній. Та вже з 1 серпня в процесі оптимізації ліжкової мережі кількість спалень трохи скоротили.

«Не 60 ліжок, як було до тепер, а 40 ліжок. Але знову ж таки, говорю до батьків, щоби не переживали. Всі діти, кому обґрунтовано видається скерування на стаціонарне лікування, будуть прийняті і надасться їм стаціонарна допомога», – розповіла головна лікарка диспансеру Ореслава Хомик.

Та це – не єдине нововведення, що сколихнуло працівників та пацієнтів диспансеру. Ще на початку літа в обласному департаменті охорони здоров’я задумали приєднати обласний дитячий психоневрологічний диспансер до Чорнобильської лікарні.

Працівники медзакладу погоджуються: будинок – у поганому стані. Згідні, що дешевше, а то й зручніше, було би змінити приміщення на інше. Ось тільки побоюються, що може зруйнуватись налагоджена схема співпраці та наявність в одному місці усіх потрібних спеціалістів.

«Особливо це цінно для дітей Львівської області. Наприклад, віддалений Турківський район, чи ще якісь такі райони. Коли діти з цих населених пунктів приїжджають, ми не кажемо їм, щоби приїхали ще за два дні на якесь обстеження, а потім ще й до логопеда. Коли ти можеш туди дитинку відправити по кабінетах, вона повертається, і ти можеш діагностувати з набагато більшою достовірністю», – пояснила дитяча лікарка-психіатр Наталія Масяк.

Працівникам запропонували місця в інших медзакладах. Та тоді, кажуть лікарі, комплексного лікування не буде.

«Розформується диспансер, диспансеру не буде. Ліжка переведуть. Не знаю навіть, куди, то ще не вирішено точно. Але нашого диспансеру оцього не буде», – вважає ординаторка Надія Женченко.

Батьки кажуть: до загальної лікарні не хочуть, бо у диспансері на вул. Драгоманова комфортніше.

«Ну, мені здається, такий заклад повинен бути окремо від усіх, мати свою спеціалізацію, і в тому напрямку працювати. А не разом зі всіма», – вважає мама маленьких пацієнток диспансеру Мирослава.

Лікарі готові змінити приміщення. Кажуть: маленьким пацієнтам, можливо, буде краще в чотиримісних, менших палатах. Тож готові до співпраці з обласним департаментом. Проте їм досі не показали приміщення, куди вони, найімовірніше, можуть переїхати вже наступного року.

Нагадаємо, у травні медики психоневрологічного диспансеру у Львові пікетували обласну раду. Вони виступали проти ліквідації їхнього диспансеру і приєднання до Львівської обласної психіатричної лікарні.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Лишити відповідь

Please enter your comment!
Please enter your name here