У Львові стартувала інформаційно-профілактична кампанія, мета якої вберегти дітей від опіків. Адже зараз період заготовок консервацій на зиму, а отже кількість термотравм серед дітей зростає. Лікарі закликають батьків не втрачати пильності.

Однорічний малюк постраждав через свою цікавість. Мама ледь відволіклась, як окріп вилився на ногу.

«Стояла каструля, поліз ручкою і полилося на йому на ніжку. Була більша проблема, він був в штанах і я не побачила, що перелив воду. Спочатку ручку під воду, а потім тільки побачила, що штани були мокрі», ‒ розповідає мати обпеченої дитини Ольга.

Понад 60% опіків стається у віці від 1 до 3 років. Місця ризику ‒ кухня та ванна кімната. Хоча цьогоріч обпеклось на 27 дітей менше, аніж торік, лікарі все одно закликають батьків бути уважними.

«У Львівській області щорічно отримують опіки приблизно 700 дітей віком народження до підліткового періоду і 2/3 цих дітей лікуються в нашому відділенні обласного опікового центру», ‒ зазначив начальник управління охорони здоров’я ЛМР Володимир Зуб.

Найбільш поширені опіки кип’ятком ‒ це дві третини від усіх випадків. Першу допомогу слід надавати лише промиваючи уражене місце водою. «Перше, що треба запам’ятати, ‒ це припинити дію чинника, усунути дитину від того, що спричиняє опік і охолодити місце опіку, найкраще водою 15-20 градусів»

Також лікарі нагадають: не слід мастити опік жодними оліями та мазями. Якщо є можливість, варто дати дитині знеболювальне і відразу звернутись у травмпункт.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Лишити відповідь

Please enter your comment!
Please enter your name here