Львівські лікарі «розбивають» наметові медичні містечка. Щороку до імпровізованих поліклінік просто неба приходять тисячі людей, адже попередити хворобу краще, аніж боротися з наслідками.

До наметового містечка біля 6-ї поліклініки львів’яни приходять, аби проконсультуватися з лікарями. Розповісти про те, що турбує та виявити те, що ховається за відсутністю симптомів.

«Ми турбуємося за своє здоров’я. Тому ми сюди й прийшли. Буду робити аналіз на цукор і мамографію», ‒ розповідає пані Віра.

А ось студентка Анастасія додає: «В мене мама дуже переживає за наше здоров’я, контролює все це. І як тільки така можливість з’явилася, ми одразу прийшли. Певно, до офтальмолога. Бо я студентка, постійно сиджу за книжками, за комп’ютером, пишу диплом і думаю, що зір треба перевірити точно».

Львів’ян у наметовому містечку консультують терапевт, кардіолог, ендокринолог, мамолог, педіатр та сімейний лікар. Тут можна виміряти артеріальний тиск, визначити індекс маси тіла, перевірити зір чи виміряти рівень глюкози в крові. Тож сюди приходять і найстарші, і наймолодші.

Торік на профілактику до наметових містечок прийшли майже десять тисяч львів’ян. Цьогоріч медики очікують більше.

«Досить багато. Вже неодноразово вимірювали, коли такі акції проходили. То в нас буває за годину 200, 300, а то й 400 людей», ‒ каже медсестра Оксана Якимів.

Пояснює й Оксана Страз: «Ми намагаємося спільно з управлінням охорони здоров’я працювати в рамках того, щоби люди все ж таки розвивали в собі культуру профілактики загалом, аніж гасили пожежу вже пізніше».

Такі намети ‒ це лише перший крок на шляху до абсолютного здоров’я. Консультація у медмістечку, а профільна допомога ‒ в місцевих поліклініках.

«Звичайно, я тут обстеження ніяке не зроблю, але якщо якісь проблеми, то проконсультую, розкажу, кого що турбує. І поясню, що до чого. Інколи старші й похилого віку люди і взагалі не мають часу прийти на обстеження. А тут зразу багато чого можна зробити», ‒ розповідає лікарка Богдана Цимбала.

На акції сімейний лікар не лише бореться з недугами, а й розповідає про медреформу.

«Це ми цього року робимо перший раз. Тому що підписання декларацій розпочалося в цьому році. Тому ми в це наметове містечко ще поставили пункт консультації як правильно обрати собі сімейного лікаря і що треба для того, щоб підписати декларацію», ‒ каже начальник міського управління охорони здоров’я Володимир Зуб.

Наметові містечка у дев’яти локаціях міста діятимуть упродовж двох тижнів. Дві суботи поспіль в лікарні на Орлика безкоштовно обстежуватимуть дітей.

Локації:

— 29.05.2018 — амбулаторія сімейної медицини 6-ї МП (вул. Тракт Глинянський, 154);

— 30.05.2018 — 3-ї МП (вул. Повітряна, 99);

— 31.05.2018 — 4-ї МП (пр. Червоної Калини, 68);

— 01.06.2018 — амбулаторія сімейної медицини № 7 1-ї МКЛ (смт. Брюховичі);

— 04.06.2018 — амбулаторія сімейної медицини 5-ї МКП (смт. Рудно);

— 05.06.2018 — Амбулаторія сімейної медицини № 1 1-ї МКЛ (вул. Польова, 29);

— 06.06.2018 — амбулаторія сімейної медицини № 1 3-ї МКЛ (вул. Величковського, 30А);

— 07.06.2018 — амбулаторія сімейної медицини 4-ї МКЛ (вул. Тернопільська, 9);

— 08.06.2018 — 6 МП (вул. Медова Печера, 1).

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Лишити відповідь

Please enter your comment!
Please enter your name here