Щорічна акція з профілактики і раннього виявлення глаукоми розпочалася у Львові. Упродовж тижня мешканців міста закликають пройти офтальмологічне обстеження. Бо недуга, якщо її задавнити, може призвести до повної сліпоти.

Пані Марія прийшла до міського глаукомного кабінету у восьмій лікарні, аби перевірити очі.

«Ну, щось погано бачу. Вирішила перевірити свій зір, ‒ розповідає жінка. ‒ Болить мені око, там тиск був піднявся. Трохи збили той тиск. Зараз трохи краще».

На приладі периметр жінці перевіряють межі поля зору. З допомогою тонометра визначають внутрішній тиск ока.

«Діагноз ‒ підозру на глаукому ми не виключаємо. На правому оці ‒ діагноз початкової стадії глаукоми. Отже, пацієнтка повинна бути на динамічному обстеженні і спостереженні», ‒ каже лікарка-офтальмологиня Оксана Король.

Внаслідок глаукоми атрофується зоровий нерв зі специфічними змінами поля зору. Спершу зникає або ж погіршується периферійний зір. Прогрес хвороби може призвести до сліпоти. У зоні ризику перш за все ті, у чиєму роду вже лікували глаукому.

«В першу чергу це є спадковість. Це також і пацієнти, які хворіють гіпертонічною хворобою. Це пацієнти, які мають супровідне захворювання ‒ цукровий діабет», ‒ додає медик.

Останнім часом, кажуть медики, глаукома суттєво помолодшала. Тож закликають перевірятися із тридцяти п’яти років. Один візит на рік до офтальмолога може стати порятунком зору. Бо глаукома спочатку не болить і не тривожить.

«Глаукому називають мовчазним злодієм. Людина нічого не відчуває. Тому єдиним способом раннього виявлення глаукоми є тонометрія. Але не тільки. Це є також звернення на медичний огляд до окуліста. Бо нам потрібно, крім тонометрії, провести ще й перевірку гостроти зору, як мінімум, і оглянути очне дно», ‒ каже професор, завідувач ЛММЦ «Мікрохірургія ока» Ігор Новицький.

Станом на зараз у Львові глаукому мають понад три тисячі людей. Із них є й такі, зір яких майже неможливо врятувати.

«Три тисячі триста людей, які мають глаукому. Понад 800 осіб зареєстровані з незворотніми змінами. Це означає, що вони пізно звернулися і лікування, на жаль, не було ефективним», ‒ додає начальник міського управління охорони здоров’я Володимир Зуб.

Звертатися до лікаря закликають не лише під час акції до Всесвітнього дня глаукоми. Кажуть, так можна не лише попередити, а й запобігти іншим захворюванням ока.

«Фактично глаукома в Україні стоїть на третьому місці. На першому місці ‒ це є травма. Є, на жаль, такі хвороби, які ми не можемо вилікувати. Тому якщо ми на початку цю хворобу побачили, ми можемо призупинити її подальше прогресування», ‒ каже спеціалістка-офтальмологиня Тетяна Смаль.

У світі зараз зареєстровано понад 105 мільйонів хворих на глаукому. З них ‒ 12 мільйонів уже повністю втратили зір, бо не почали вчасно лікувати недугу.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Лишити відповідь

Please enter your comment!
Please enter your name here