Під час зустрічі з головою парламентського комітету охорони здоров’я Ольгою Богомолець міські стоматологи поскаржилися їй на медичну реформу, яка почалася в місті півтора року тому. Йдеться про перетворення чотирьох спеціалізованих поліклінік у некомерційні комунальні підприємства. Згідно з такими змінами, пацієнти цих закладів оплачують послуги офіційно через касу, завдяки чому поліклініки заробляють на себе самостійно.

На думку деяких працівників, така реформа стоматології непотрібна. З цим погоджується і голова комітету Верховної Ради з питань охорони здоров’я Ольга Богомолець.

«Стоматологам варто дати зарплату хоча б від 500 до 1000 доларів, тобто від 15 до 30 тис. грн, і перевіряти кожну процедуру. Але люди повинні отримувати стоматологічну допомогу безоплатно», – переконана посадовиця.

Проте змін побоялися не всі стоматполіклініки. Першою у Львові реформу запровадила стоматологічна поліклініка №1, яка комунальним некомерційним підприємством стала 22 червня 2017 року. Розташована вона на просп. Шевченка, 24. Одразу після переходу на новий режим роботи заклад одержав статутний капітал у розмірі 5 млн грн. За них керівництво придбало потужніші установки, закупило матеріали та відремонтувало приміщення. До кожного стоматолога сюди щодня приходить по п’ятеро-шестеро пацієнтів.

«Два роки тому лікували людей за допомогою старого обладнання. До реформи мали зарплати вдвічі менші, ніж зараз», – розповів стоматолог КНП «Стоматологічна поліклініка №1» Іван Полець.

Безкоштовну допомогу тут надають дітям, ветеранам бойових дій, членам сімей загиблих учасників бойових дій, учасникам та інвалідам війни, інвалідам І і ІІ груп, вагітним жінкам, пенсіонерам та почесним донорам України. Ці пацієнти нічого не платять. Також безоплатно обслуговують пацієнтів, яким потрібна невідкладна допомога. Для тих, хто може заплатити, кожна послуга має свою ціну.

«Гроші йдуть в офіційну касу. Кошти ж за пацієнтів декретованої групи нам щомісяця повертає мерія», – каже голова профкому КНП «Стоматологічна поліклініка №1» Ольга Параскова.

Наразі повноцінну реорганізацію пройшли лише міські стоматологічні поліклініки №1 та 4. Стоматологічна поліклініка №3 досі судиться із Львівською міською радою.

«Частина колективу не визнає головного лікаря, якого відповідним наказом на цю посаду призначив начальник управління охорони здоров’я Володимир Зуб. Позови, з якими вони звертаються до суду, є сфальшованими. Хто ходить на судові засідання – невідомо. Так само, як і питанням залишається те, хто там розраховує заробітні плати», – пояснила директорка юридичного департаменту ЛМР Гелена Пайонкевич.

До слова, минулого четверга, 8 листопада, депутати міськради вирішили ліквідувати стоматологічну поліклініку №5, де стоматологи також були проти реформи, та приєднати її некомерційного підприємства «Стоматологічна поліклініка №1». Нагадаємо, ухвалу про перетворення чотирьох міських стоматологічних поліклінік у некомерційні підприємства міські обранці підтримали в лютому 2017 року.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Лишити відповідь

Please enter your comment!
Please enter your name here