Про можливі протести у вівторок, 22 жовтня, заявили медики «швидкої» на зустрічі з в.о. керівника центру медицини катастроф Ярославом Пилипцем. Вдатись до такого радикально кроку лікарі, фельдшери та водії можуть через невиконані обіцянки.

Нарікають, зокрема, що з вересня перестали видавати надбавки, які становили третину від їхніх зарплат. Без цих коштів водії швидких отримують на руки близько 4 тис. грн на місяць, а лікарі — трохи більше. Не отримали медики і нової форми, тож змушені купувати її за власний кошт.

Учасники зустрічі стверджували, що екіпажі працюють понаднормово, часто не маючи навіть обідньої перерви. А у Львові, до прикладу, в понеділок чергували лише 15 машин невідкладної допомоги, коли за нормативами їх потрібно 80.

«Від 8:00 і до 13:30. 4 виклики вже було. Ні чаю випити, ні в туалет піти. І за це молоді водії, які не мають стажу, отримують 4 тис. грн зарплати», — розповідає Володимир Голуб, водій «швидкої».

Протести можливі вже наприкінці жовтня, якщо Львівська облрада не проголосує за повернення надбавок на черговій сесії.

«Якщо нас будуть ігнорувати — будуть знову страйки, пікети. Це буде або хаотично, так як було, або ми по-профспілковому будемо чітко в правовому полі робити. Але це буде, однозначно. Люди виснажені, озлоблені, без грошей, з важкою працею», — запевняє Степан Железняк, лікар невідкладних станів Центру екстреної меддопомоги.

Нагадаємо, у лютому медики львівської «швидкої» оголосили, що влаштують страйк та перекриття вулиць через низькі зарплати та погані умови праці. Проте потім скасували страйк, який мав розпочатися 1 березня. Також у березні Львівська облрада підтримала підвищення зарплат медикам «швидкої».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Лишити відповідь

Please enter your comment!
Please enter your name here