1 грудня світова спільнота відзначає день боротьби зі СНІДом. У п’ятницю, 1 грудня, біля ТЦ «Форум», що на вул. Під Дубом у Львові, кожен охочий зможе безкоштовно пройти анонімний тест на ВІЛ у мобільній амбулаторії. Також у «Планеті Кіно» відбудеться показ фільму «Сто двадцять ударів серця у хвилину» про проблеми людей із ВІЛ. Про це повідомили у прес-службі ЛОДА.

Як зазначила заступниця директора БФ «Салюс» Марта Васильєва, мобільна амбулаторія працюватиме з 13:00 до 16:00. Також на площі перед торговим центром волонтери будуть розповсюджувати перехрещені червоні стрічки та інформаційні матеріали про ВІЛ-інфекцію.

«Ми закликаємо всіх і кожного, в кого були епізоди ризикованої поведінки, обстежитись на ВІЛ-інфекцію. Ми бачимо сьогодні, що пересічний громадянин боїться прийти до нас в Центр СНІДу, обстежитись на ВІЛ. В суспільстві існують стереотипи, які ми хочемо заперечити. ВІЛ-інфекція є хронічним захворюванням, яке не призводить до смерті і ВІЛ-інфіковані особи можуть жити повноцінним життям, працювати, народжувати здорових дітей, і за рахунок доступу до ретровірусної терапії можуть себе не обмежувати в соціальному, фізичному та медичному аспектах», – зазначила Мар’яна Служинська, головна лікарка Львівського обласного центру з профілактики та боротьби зі СНІДом.

За її словами, на обліку у Львівському обласному центрі з профілактики та боротьби зі СНІДом перебуває понад 3 тис. пацієнтів із діагностованою ВІЛ-інфекцією. Значна частина – люди, які інфікувались статевим шляхом.

Також пройти обстеження на ВІЛ можна у Львівському обласному центрі з профілактики та боротьби зі СНІДом, а також у районних поліклінічних відділеннях Львова та області.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть
Ctrl+Enter

Лишити відповідь

Please enter your comment!
Please enter your name here