У Львівській міській клінічній лікарні швидкої медичної допомоги розпочинають ІФА-тестування на визначення антитіл до Covid-19 (імуноферментний аналіз). Наразі тестуватимуть лікарів цього медзакладу. Про це повідомили у прес-службі ЛМР.

«Ми почали новий вид тестування — тестування на антитіла. Починаємо це в нашій лікарні швидкої допомоги з лікарів. Це тестування можуть робити всі лабораторії міста Львова, і це дасть можливість зрозуміти, чи є антитіла, наскільки є опірність організму до цієї бацили. І навіть можемо зрозуміти, чи вже колись перехворіли COVID-19 і навіть цього не знаєте. Фактично, робимо те, що у світі вже почали робити, і ми першими у Львові йдемо цією дорогою», — розповів мер Львова Андрій Садовий.

За його словами, першочергово перевірятимуть медиків лікарні швидкої медичної допомоги. Також завтра почнуть робити тестування працівникам 1-ї міської клінічної лікарні ім. Князя Лева.

«ПЛР-тести треба проводити, якщо людина має симптоми, і це навряд чи можна чимось замінити. Але ми вирішили йти тією дорогою, якою йдуть успішні країни світу, — робити тести на антитіла. Почали ми цю роботу в нашій лікарні швидкої медичної допомоги, тестуємо лікарів. Відзавтра тестуватимемо лікарів у першій міській лікарні. Сьогодні я збиратиму керівників усіх лабораторних центрів міста Львова, щоб ми могли почати велику хвилю по місту», — зазначив міський голова.

За його словами, проведення імуноферментного аналізу дасть змогу не лише зрозуміти, чи людина вже перехворіла на коронавірус, а й визначити, кому варто ще суворіше дотримуватись карантину.

«По-перше, ми зрозуміємо, чи людина вже перехворіла, чи ні, адже багато людей переносять коронавірус, навіть не знаючи цього. По-друге, ми зрозуміємо, яка резистентність, чи є антитіла, скільки їх. І по-третє, чітко вирахуємо тих людей, які мають бути на суворому карантині», — відзначив Андрій Садовий.

Мер також додав, що результат ІФА-тестування лабораторії отримуватимуть упродовж доби. Перші результати мають отримати вже сьогодні. Для медиків та працівників, які забезпечують життєдіяльність міста, тобто поліції, комунальників, військових тощо, аналіз буде безкоштовним.

Відповідні аналізатори для проведення таких тестів мають 5 міських медичних закладів. Деякі приватні лабораторії такі тести уже проводять, інші – закуповують реагент-системи.

ІФА-тестування вже проводять лабораторії медичного центру Святої Параскеви, «Сінево», «Унілаб». До кінця тижня тести розпочне робити лабораторія «Медіс», а з початку червня — «Ескулаб». З 1 липня тестування буде проводити лабораторія Львівського медичного університету.

Імунноферментний аналіз (ІФА) – це імунологічний метод для визначення наявності певних антигенів, шляхом реакції антиген-антитіло. Для ІФА-дослідження потрібна кров пацієнта, точніше сироватки крові. Таке дослідження, на відміну від експрес-тестів, не можуть проводити на місці, а лише в лабораторіях.

Станом на понеділок, 25 травня, в Львівській області підтверджено 1360 випадків коронавірусу, із них 37 — летальні. Сьогодні зранку від ускладнень, викликаних коронавірусною інфекцією, померла-64-річна лікарка-анестезіолог. До слова, як повідомили у прес-службі ЛОДА, станом на 25 травня на Львівщині Covid-19 підтверджено у 269 медиків.

Нагадаємо, як раніше анонсував головний санітарний лікар України Віктор Ляшко, українців найближчим часом чекає масове ІФА-тестування на антитіла до Covid-19. Таким чином, поруч з уже відомими нам експрес-тестами і ПЛР-тестами будуть застосувавати ще один метод тестування. Основною метою ІФА-тестування є можливість виявити антитіла до коронавірусу Covid-19, що дозволить з’ясувати, скільки українців насправді уже перехворіли і чи отримали імунітет. ZAXID.NET писав про те, чим він відрізняється і які наслідки матиме таке масове тестування.

До слова, що стосується ПЛР-тестувань, то станом на зараз за добу львівські лабораторії можуть робити вже понад чотири сотні таких тестувань. Окрім того, заплановано, що до осені на базі міської клінічної лікарні швидкої допомоги Львова запрацюють ще дві лабораторії для діагностування коронавірусу. В одній з них зможуть робити ПЛР-діагностику.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Лишити відповідь

Please enter your comment!
Please enter your name here