Канадські пластичні хірурги прибули до Львова, аби абсолютно безкоштовно провести десятки складних операцій. Упродовж тижня іноземні фахівці разом із українськими лікарями оперували військовослужбовців, ветеранів війни та цивільних, які отримали травми голови, обличчя, носа, очей та вух. Операції проводили у Львівському військовому госпіталі та Комунальній 8-ій міській клінічній лікарні.

Олександр Дармороз отримав надважке поранення голови. Череп практично розтрощило, боєць втратив навіть очі. Канадські хірурги оперували ветерана кілька годин. Спеціальний імплант для черепа, що його привезли з Канади, прикріпили за допомогою м’яких тканин із ноги. З’єднали зі шкірою голови та забезпечили кровопостачанням.

«Це є чоловік, у якого поранення було, дефект черепа і орбіти, він очей немає, сліпий і ми були в Одесі минулого разу, то робили реконструкцію черепа і брали кисть із черепа і з тої кості збудували нову структуру черепа і сьогодні будемо проводити реконструкцію орбіти», – розповів лікар-хірург із Канади Олег Антонишин.

Надскладну операцію проводили під мікроскопом. Тепер Олександр матиме протези очей. Та найголовніше для героя, що все буде нормально функціонувати і не потраплятиме інфекція. Тепер найбільша мрія у бійця знову побачити світ, хоч і не власними очима.

«У Сполучених Штатах Америки шістьом людям повернули зір попри зорову систему, підключали не до ока до нервів, а напряму – в мозок вставляли електрод і окуляри з камерами і так передавали сигнал», – розповів прооперований боєць Олександр Дармороз.

Благодійний візит канадські пластичні хірурги провели у час своїх відпусток за океаном. Організували поїздку завдяки співпраці канадсько-української фундації та медичного центру травматології у Торонто.

«Ми маємо 6 хірургів і 3 медсестри. Ми привезли із собою понад 400 кілограмів різних медичних речей і машин для роботи з пацієнтами», – розповіла координаторка Канадсько-української фундації Юлія.

Загалом іноземні хірурги провели майже три десятки важких операцій, відбирали найскладніші випадки, а паралельно ще й навчали наших лікарів. Канадські медики обіцяють повернутись в Україну вже за півроку.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Лишити відповідь

Please enter your comment!
Please enter your name here