Апарати для діагностики і лікування хворіб серця, що передали ще в грудні у Дрогобицьку лікарню та Львівський обласний кардіоцентр, досі не встановили. Тим часом у Львові залишився один апарат, що ледь працює.

Ангіограф в обласній лікарні куплений вживаним 5 років тому в лізинг за гроші благодійного фонду. Він мобільний і має значний недолік ‒ не може постійно працювати. Час до часу потрібно заряджати акумулятори.

«В нас 10-15 пацієнтів на день. От зараз має бути пацієнт з гострим інфарктом, старший чоловік, якого привезли з Самбора. Тому ми відкладаємо планових пацієнтів і беремо цей гострий інфаркт, а так в нас ще сьогодні 5-6 пацієнтів запланованих», ‒ розповів завідувач рентгенхірургічного відділення обласної лікарні Петро Бодак.

Однак, якщо постійно відкладати запланованих пацієнтів, то згодом і вони стануть інтенсивними. Та, якщо в обласній лікарні ангіограф хоч якось працює, то в міському відділенні інтервенційної радіології він під замком.

«Біда в тому, що не тільки наш апарат не працює, а й в кардіоцентрі, а то єдиний апарат, який надавав допомогу гострим інфарктам міокарда. Звісно, що кількість пацієнтів, якій ми не надали допомогу, є досить великою. Отак тепер лікуємо, як ми лікували в минулому столітті», ‒ каже завідувач відділення інтервенційної радіології міської лікарні Віктор Сало.

За словами завідувача відділення, термін експлуатації ангіографа ‒ 10 років. У міській лікарні апаратові вже 11, але викидати його не планують. Хочуть відремонтувати якнайшвидше. Попри те, що гроші є на ремонт, тендерні торги ніяк не можуть відбутися.

«Гроші на ремонт є, нам лікарня і керівництво міста ті гроші знайшли, але був оголошений тендер і місяць часу вже лежить то завдання на тендер. На жаль, прийшов тільки один учасник, а якщо один учасник, то тендер не може відбутися, тоді має бути оголошений повторний тендер», ‒ додав Віктор Сало, завідувач відділення інтервенційної радіології міської лікарні.

Це триває вже 2,5 місяці. А тим часом і два нові ангіографи теж досі не працюють. Зв’язку з головним лікарем кардіоцентру немає, кажуть, що він на конференції.

Директорка обласного департаменту охорони здоров’я Ірина Микичак телефоном відповіла: «Я ж не є до того фахівець. Так дивно, ви не ображайтеся, але не змінюється ніяк в головах людей, хто за що відповідає. Є директор установи, який підписував всі документи, який проводив торги, який все знає, що відбувається, а я маю розказати, як вихователька в дитячому садку, що в нього відбувається? Та в мене в департаменті не є така функція, вони зі мною навіть не мають контракту трудового». Вона запевнила, що процедура встановлення ангіографа триває не один місяць, бо крім спеціального приміщення, потрібні ще й стоси дозвільних документів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Лишити відповідь

Please enter your comment!
Please enter your name here