До Львова вже водинадцяте завітав німецький хірур Клаус Екснер. У 8-ій клінічній лікарні міста він безкоштовно оперує дітей з усієї України. Зазвичай його пацієнти мають вроджені вади повік і не можуть повністю розплющувати очі.

Клаус Екснер – німецький пластичний хірург. До Львова він уперше прибув під час Євро-2012. Разом із німецькими друзями — прихильниками футболу, назбирали грошей, аби прооперувати українських дітей на благодійних засадах.

«Для нас пластична хірургія є найкращою тоді, коли ми можемо допомогти дітям із вадами чи нещасними випадками. Вони ж попереду мають ціле життя. Йдеться також не лише про дітей, а й про їхні родини – всі радіють, коли можна зробити щось добре», – каже хірург Клаус Екснер.

Найчастіше професор оперує птоз – вроджене опущення верхньої повіки. Та за сім років візитів до України Клаус оперував і вроджені вади кистей та стоп, рубцеві деформації, а також гемангіоми – доброякісні пухлини.

«За цей період нашої співпраці з Клаусом Екснером у нас було проконсультовано понад 400 дітей, понад 200 дітей прооперовано. В цей візит професор уже проконсультував 71 дитину з 15 областей України», – розповів начальник міського управління охорони здоров’я Володимир Зуб.

7-річна киянка Вікторія готується до операції. Каже: «Лікар мені дуже сподобався. Він дуже хороший, говорив німецькою. А ще — він дуже добрий».

«Ми пройшли досить складний і довгий шлях, бо вже мали три операції в Ізраїлі. Але операції були, можна сказати, не зовсім вдалими, бо в нас організм не сприймає чужорідні імпланти. Тобто проводилися операції, тоді згодом повіка знову опускалася. І так склалася доля, що Бог нас привів сюди і нам сказали, що тут трохи інша операція», – розповіла мама Віки Олена Литун.

Штучних імплантів німецький лікар не використовує. У Клауса є власна методика оперування птозу.

«Методика Клауса Екснера в тому, що він м’яз із чола, який працює, опускає до хряща верхньої повіки і око відкривається м’язом чола», – пояснив завідувач опікового відділення 8-ї лікарні Василь Савчин.

Поруч із Вікторією лежить її сусід по палаті Артурчик. 3-річного харків’янина вже прооперували.

«Це був птоз правосторонній. Вічко не відкривалося. У дитини комплекси починалися. Ми хотіли взагалі в Ізраїль летіти. Але там така операція коштує 12 тисяч доларів. А тут нас безкоштовно прооперували», – розповіла мама Артура Діана Авдєєва.

До операцій долучаються й львівські лікарі. А ще запозичити досвід німецького хірурга приїздять медики з Івано-Франківська та Тернополя.

«Думаю, німці й українці є однаковими за духом і хорошими лікарями. Ми маємо однакові методики, хороший досвід, і ми ним обмінюємося», – каже Клаус Екснер.

Цього разу за три дні Клаус Екснер прооперує майже три десятки дітей. Наступний візит запланований на листопад цього року.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Лишити відповідь

Please enter your comment!
Please enter your name here