У нвооствореному закладі обстеження проводять безкоштовно

23 листопада у Львові відкрили пункт швидкого тестування на ВІЛ AHF Checkpoint Lviv. Цей заклад перший в області і другий в Україні, де можна швидко, безкоштовно і конфіденційно перевірити своє здоров’я, повідомляє департамент охорони здоров’я ЛОДА.

Заступник генерального директора ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України» Віктор Ляшко наголосив, що у 2017 році було виявлено 16 тисяч ВІЛ-інфікованих, а за 10 місяців 2018 року – 15 тисяч. Сьогодні в Україні лікування можна розпочати одразу після отримання позитивного результату. Впродовж 15 днів після додаткових лабораторних обстежень пацієнт отримує безкоштовне лікування коштом держави.

«Люди схильні вважати, що ВІЛ-інфекція є лише серед соціально неблагополучних груп, і погано усвідомлюють, що сьогодні понад 63% усіх зареєстрованих випадків інфікування ВІЛ в Україні трапляються під час незахищених статевих контактів, про що свідчать дані Центру громадського здоров’я за 1 січня 2018 року. Відтак у зоні ризику – будь-яка статево активна людина», ‒ розповіла голова представництва Фундації АнтиСНІД-США в Україні Ярослава Лопатіна.

«Львів став другим містом в Україні, де відкрито пункт швидкого тестування на ВІЛ. Першим кроком до ефективного лікування та контролю ВІЛ-інфекції є діагностика захворювання у тих, хто ще не знає про свій ВІЛ-статус. Переважно саме ці люди підтримують активність епідемічного процесу. У Львівській області проживає 4,5 тис. ВІЛ-позитивних осіб, з них 3703 перебувають під медичним наглядом, а близько 800 людей не знають про свій ВІЛ-позитивний статус», ‒ додала директорка КЗ ЛОР «Львівський обласний центр громадського здоров’я» Мар’яна Служинська.

Пункт швидкого тестування на ВІЛ працює на вул. Антоновича, 20 з понеділка по п’ятницю з 9:30 до 19:30 та в суботу з 11:00 до 17:00.

Заклад відкрили за фінансування Фундації АНТИСНІД-США в Україні (AHF Ukraine) у співпраці з Львівським обласним центром громадського здоров’я.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть
Ctrl+Enter

Лишити відповідь

Please enter your comment!
Please enter your name here