Відкрився перший скринінговий центр у Львові. Тут жінки можуть безкоштовно перевіритись на онкологічні захворювання молочної залози та шийки матки. Діагностичний центр працює у приміщенні п’ятої міської комунальної поліклініки, що на вул. І. Виговського, 32. Тут закупили цифрові мамографи, сучасні мікроскопи з відеосистемою та комп’ютери для ведення електронних медичних карток.

Пані Надії 61 рік. Вона вперше вирішила пройти обстеження на рак молочної залози. Дізналася, що у поліклініці запрацював новий скринінговий центр. Тож одразу прийшла на мамографію.

«Буває трішки стиснення, яке триває до 30 секунд. Це не болюча процедура .Я раджу всім жінкам обов’язково проходити цю процедуру»,— розповіла львів`янка Надія Пручко.

Щороку в України на рак грудей хворіє понад 16 тисяч жінок. Тож медики наполягають: обов’язково відвідувати гінеколога раз на рік. Обстежуватися на рак молочної залози варто після 45 років.

«Якщо дана патологія виявлена на першій стадії, то можливість вилікуватися і одужати зростає на 95%. Тобто жінка продовжує активно жити, а родина має матір, дружину», — пояснила Марта Терлецька, завідуюча жіночої консультації.

Для скринінгового центру придбали новий мамограф. Його перевагою є безпечність — опромінення тут на 30% менше, ніж на звичайних плівкових апаратах.

«Тут проводиться обстеження у двох проекціях: по одній груді чотири знімки. Променеве навантаження дозволяє проводити обстеження якісно, швидко, безпечно», — пояснив Віталій Гуцук, лікар-рентгенолог.

Працює скринінговий центр у п’ятій міській поліклініці. Оскільки саме тут діє міська лабораторія цитологічних досліджень. У тестовому режимі обстеження пройшли більше сорока жінок.

«Це великий крок до подолання цієї проблеми. Це великий шанс лікарям і жінкам виявляти передпухлини або пухлини на ранніх стадіях. Це забезпечить своєчасне лікування, одужання і нормальну якість і тривалість життя», — розповів Володимир Зуб, керівник міського управління охорони здоров’я.

Новий скринінговий центр створили за фінансової допомоги Світового банку. У Львівській області вже працює шість таких закладів. Останній центр відкрили 29 серпня у приміщенні Дрогобицької міської лікарні №3.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Лишити відповідь

Please enter your comment!
Please enter your name here