Він приїхав із Німеччини, щоби допомагати українським дітям. Уже 12-ий раз пластичний хірург Клаус Екснер відвідує Львів, аби тут безкоштовно оперувати малюків із різними вадами. Щоб отримати лікування або просто консультацію від спеціаліста, до міста приїжджають з усіх куточків країни.

Щоб потрапити на прийом до німецького пластичного хірурга Класуа Екснера, до Львова приїхала майже сотня дітей з 19 областей України. Щоб отримати консультацію, потрібно було відстояти живу чергу. Та й із тих, кого оглянули, менше половини допустили до операцій.

«Дізнався мій чоловік через Інтернет. Чесно кажучи, я була налаштована трохи скептично, бо ми дуже маленькі. В нас була патологія вушка, вушко неправильно росло. І я дуже рада, що знайшовся лікар, який нам допоміг. Це чудовий лікар. Людина, віддана своїй професії», — каже Оля, матір прооперованої дитини.

За декілька днів роботи іноземного хірурга 13 дітей, яких відібрали для проведення операцій, встигли до нього звикнути. І хоч не знають німецької, та все ж знаходять спільну мову.

«Ну, я чекав. Це для мене не було боляче, бо мене у наркоз вводили, мене лікували. Він нормальний лікар, я завжди кажу йому «данке», — сміючись розповідає прооперований Назар. «Було страшно, але я чекала того. І я знала, що треба це пережити, щоб все нормально потім було», — додає прооперована Юля.

Це вже 12-ий раз німецький лікар приїжджає до Львова, щоб робити тут складні операції. Зазвичай Клаус Екснер оперує птоз – вроджене опущення верхньої повіки. Але досить часто корегує різні дитячі органи.

«Дуже важливим є те, що ми оперуємо маленькі вушка. Бо багато дітей народжуються без них, або з деформованими чи нерозвиненими. Тому ми робимо їх із підреберного хрящика дитини. Ми вже зробили багато таких операцій, які відновили слух та зовнішній вигляд», — пояснює Клаус Екснер, пластичний хірург із Німеччини.

Під пильним оком німецького хірурга навчаються і українські лікарі. Кажуть, що це — особливий досвід, адже в операціях він використовує власну методику.

«Декілька пацієнтів ми вже прооперували по його методиці, з його дозами. Він вже бачив тих пацієнтів, які приходили на консультації, і був задоволений результатами нашої роботи», — каже Василь Савчин, завідувач опікового відділення 8-ї клінічної лікарні.

Наступний візит німецького спеціаліста відбудеться навесні. Тоді він прооперує інших дітей, яких оглянули та не прооперували зараз.

До слова, за шість років співпраці з 8 клінічною лікарнею Клаус Екснер прооперував понад 230 діток

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Лишити відповідь

Please enter your comment!
Please enter your name here