У місті Новоукраїнка Кіровоградської області від ботулізму померла жінка. Про це йдеться у повідомленні Кіровоградського обласного лабораторного центру МОЗ України.

«За оперативними даними Новоукраїнського районного лабораторного відділу, 7 липня поточного року до інфекційного відділення Новоукраїнської центральної районної лікарні госпіталізовано жінку, якій встановлено попередній діагноз – ботулізм. Перші симптоми недуги з’явились 6 липня близько опівночі, через 4 години після вживання в їжу в’яленої риби, яку вона (з її слів) придбала власноруч в магазині «АТБ» Харкова», – йдеться у повідомленні.

За даними центру, потерпілу госпіталізували ще 7 липня, однак вже на наступний день вона померла, незважаючи на введення протиботуліністичної сироватки.

Зауважимо, що це вже 10 летальний випадок в Україні за цей рік.

Медики наголосили, що ботулізм є важким захворюванням токсико-інфекційного характеру, особливості перебігу якого призводять до ураження нервової системи з порушенням зору, ковтання, моторики кишок, дихання. У випадку відсутності своєчасного специфічного лікування, хвороба, в переважній більшості випадків, призводить до смерті, яка настає внаслідок паралічу дихальної мускулатури і дихальної недостатності.

Спеціалісти застерігають, що імунітет після перенесеного захворювання не розвивається, тобто людина може захворіти повторно.

Нагадаємо, що в Україні зафіксовано спалах захворюваності на ботулізм, який пов’язаних з недотриманням технології виробництва та умов реалізації провізії, в першу чергу – в’яленої риби, а також рибних та м’ясних консервів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть
Ctrl+Enter

Лишити відповідь

Please enter your comment!
Please enter your name here