У п’ятницю, 12 квітня, у перинатальному центрі Києва запрацював перший в Україні банк грудного молока. Про це повідомив перший заступник голови КМДА Микола Поворозник.

Він зазначив, що скористатися донорським молоком можуть безкоштовно пацієнти стаціонару перинатального центру, а також інших лікувальних закладів міста за призначенням лікаря-неонатолога.

Центр відкрили для того, щоб забезпечити вразливих дітей більш безпечним і повноцінним джерелом харчування, ніж суміші.

За словами Поворозника, діти, які вживають донорське молоко замість суміші, з меншою ймовірністю страждають на небезпечні хвороби (некротичний ентероколіт, сепсис, ретинопатію), зменшується ризик непереносимості коров’ячого білка, затримки спорожнення шлунку тощо.

«Саме зважаючи на ці дані було прийнято рішення про відкриття першого столичного Банку грудного молока на базі Перинатального центру м. Києва, в якому народжується близько 80% усіх недоношених маленьких киян з критично низькою масою тіла», – пояснив Микола Поворозник.

У банку донорське молоко збирається, досліджується, обробляється і роздається дітям, які мають в цьому потребу за призначенням лікаря.

Донором молока може стати тільки здорова жінка в період лактації, яка годує власну дитину і вирішила ділитися молоком з немовлятами, які його потребують. Мама-потенційний донор проходить спеціальні обстеження, обов’язкову співбесіду та анкетування зі спеціалістом банку грудного молока щодо способу життя, історії інфекційних хвороб, поточного стану здоров’я, а також здає необхідні аналізи.

Також він повідомив, що на створення банку грудного молока в перинатальному центрі Києва з бюджету Києва витрачено 9 млн грн.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть
Ctrl+Enter

Лишити відповідь

Please enter your comment!
Please enter your name here