У Комунальній міській дитячій клінічній лікарні м. Львова, що на вул. Пилипа Орлика, запрацювала сучасна лабораторія, у якій можна безкоштовно зробити якісний аналіз стану організму. Обладнання, вартістю у 3 млн грн, придбали на кошти проекту Громадського бюджету «Найкраща лабораторія для найкращої лікарні». Пацієнти зможуть безкоштовно зробити аналізи, які у приватних клініках коштують тисячі гривень.

Оновлена лабораторія отримала одразу декілька сучасних приладів діагностики. А отримані результати одразу з’являтимуться в електронній картці пацієнта.

«От, наприклад, коголометр. Він робить діагностику крові, а також факторів згортання. Попередньо ми це робили більше вручну, рутинно. Це була баня, нагрівання. Зараз все набагато швидше і легше», — розповідає завідувачка лабораторії Ярослава Микитин.

Найдорожче придбання — діагностичний імунохемілюмінісцентний аналізатор. Він визначає захворювання та стан організму всього з однієї краплі крові. Прилад допоможе дітям із вродженими вадами печінки, адже аналізи, які коштували тисячі гривень у приватних клініках, тепер безкоштовні. Завідувачка відділення вроджених вад розвитку Галина Курило впевнена, що оновлена лабораторія врятує багато дітей.

«На сьогодні в нас велика кількість дітей, яких ми змогли врятувати і вберегти від трансплантації. Це, напевно, найбільш щаслива наша група. Тому що, коли дитина потрапляє до нас і їй добре зробили аналіз, і вона з операційної благополучно поїхала додому — це найбільша радість і для хірурга, і для батьків», — пояснює Галина Курило.

Усе обладнання, яке обійшлося в майже 3 млн грн, придбали завдяки проекту Громадського бюджету. Володимир Зуб, начальник міського управління охорони здоров’я, розповідає: «Є громадські організації, які займаються опікою дітей. І вони прийшли з ініціативою, аби написати проект на громадський бюджет. Звичайно, що ми не заперечували».

Для нового обладнання потрібна менша кількість крові для аналізу. Та й часу тепер лікарі затрачатимуть менше — результати будуть готові за 20 хвилин, а не за годину.

«Щорічно в нашій міській клінічній дитячій лікарні лікується понад 20 тис. пацієнтів, із них — 5 тис. поступають із невідкладними станами. Невідкладний стан вимагає швидкого і якісного аналізу для того, щоб лікар міг як найшвидше встановити діагноз, а потім почати якісно лікувати», — пояснює важливість оновленої лабораторії головний лікар дитячої клінічної лікарні Дмитро Квіт.

Зараз тут готують два великі проекти: підготовки до трансплантації органів та сучасного відділення невідкладної допомоги.

Нагадаємо, у серпні минулого року за кошти громадського бюджету в дитячій лікарні на Орлика облаштували сучасну операційну. Загалом із 2016 року завдяки бюджетним грошам та допомозі благодійників лікарня отримала обладнання на майже 35 млн грн.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Лишити відповідь

Please enter your comment!
Please enter your name here