У Західноукраїнському спеціалізованому дитячому медичному центрі (Чорнобильській лікарні) у Львові провели складну операцію 4-річному пацієнту з онкологією. Складну торакоскопічну операцію вдалося провести завдяки сучасному обладнанню, яке придбали благодійники.

«Завдяки благодійникам ми отримали лапароскопічне обладнання нового покоління. Воно дозволяє проводити менш травматичні операції, після яких діти значно швидше реабілітуються і повертаються до нормального життя. Сьогодні ми мали рідкісний, досить складний випадок. Тому що ми повинні були проводити операцію і на грудній клітці, і в черевній порожнині. Завдяки новим методам ми змогли одночасно зробити оперативне втручання у двох порожнинах тіла під одним наркозом. Раніше ми би так не змогли зробити. Була би велика травма, тяжкий післяопераційний період», — розповів завідувач кафедри дитячої хірургії ЛНМУ ім. Данила Галицького, лікар-хірург Андрій Кузик.

Малоінвазивне втручання зменшує крововтрату. Після такої операції у деяких випадках уже на наступний день пацієнт може встати на ноги.

Лікар-хірург Андрій Кузик додає: «Завдяки сучасному обладнанню ми можемо бачити оперативне поле у збільшенні. У грудній клітці оперувати важко. Але завдяки новітній оптиці ми можемо «підійти» дуже близько до пухлини».

Благодійний фонд «Крила надії» уже 8 років поспіль проводить благочинну акцію «IT-Миколай». Її мета — збір коштів на купівлю сучасного медичного обладнання для лікування онкохворих дітей. Однією із цілей «IT-Миколая-2019» була лапароскопічна стійка німецького виробництва та набір інструментів для малоінвазивної хірургії для Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру (Чорнобильської лікарні).

Завдяки акції вдалося зібрати 839 тис. грн. Також долучилася компанія «Західний Буг», яка пожертвувала 1 млн 100 тис. грн. Ще 400 тис. грн зібрали завдяки фандрейзингу. Тож потрібне медичне обладнання вдалося придбати.

Керівниця БФ «Крила надії» Наталія Ліпська підкреслює: «Лікування однієї онкохворої дитини за кордоном обходиться у 60-70 тис. євро. Це приблизна вартість апаратури, яку закупили для Чорнобильської лікарні. І завдяки ньому вдасться оперувати близько 100 дітей щороку».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Лишити відповідь

Please enter your comment!
Please enter your name here