13-річного Каспера Краузе врятували за допомогою апарату, який наповнював киснем і нагрівав його кров

В англійському графстві Камбрія лікарі врятували життя підлітку, який пробув під водою 25 хвилин. В операції з порятунку 13-річного Каспера Краузе, який потрапив у воду на одній із річок графства, брали участь пожежні, поліцейські і працівники невідкладної допомоги, інформує британське видання Daily Mail.

Коли хлопчика витягнули з річки, у нього не билося серце. Постраждалого доставили в лікарню на вертольоті і зробили екстракорпоральну мембранну оксигенацію (ЕКМО) – екстрене насичення крові киснем.

Як повідомляється, обладнання, що використовується для ЕКМО, здатне виконувати функції як серця, так і легень, забезпечувати потік крові і кисню тілу. Кров пацієнта береться з великої вени. Зовнішній насос апарату виконує роль серця, і кров проходить мембрану, яка окислює її та видаляє вуглекислий газ, виконуючи звичайну роботу легень. Кров потім повертається в тіло через велику артерію.

Такий процес допоміг розігріти кров підлітку та не допустити критичного зниження температури його тіла. Наразі життю Краузе нічого не загрожує.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть
Ctrl+Enter

Лишити відповідь

Please enter your comment!
Please enter your name here