Кожна дитина матиме здорові гени від двох жінок і одного чоловіка

У 2018 році в Британії народяться перші діти, які офіційно матимуть трьох батьків. Про це повідомляє Associated Press.

Лікарі однієї з клінік Англії отримали дозвіл на проведення запліднення двох окремих жінок, використовуючи ДНК здорових жінок-донорів. Таким чином лікарі допоможуть матерям не передавати невиліковні генетичні захворювання їхнім дітям.

Британське управління із запліднення і ембріології людини такий дозвіл видало вперше. Хоча цей метод використовували раніше: у Мексиці 2016 року народилася дитина, зачаття якої відбувалося з використанням мітохондріальної ДНК третьої людини – фактично у неї було троє батьків. Медики зазначили, що такий метод дозволяє вирішити проблеми, пов’язані з дефектними мітохондріями – енергогенеруючими структурами поза ядром клітини. Дефектні мітохондрії можуть призвести до м’язової дистрофії та серйозної недостатності органів.

При заплідненні за допомогою цієї техніки використовується ДНК двох жінок та одного чоловіка.

Минулого року Велика Британія надала Університету Ньюкасла ліцензію на використання новітньої техніки, але для її застосування необхідний окремий дозвіл для кожного пацієнта.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що американські вчені вперше виправили дефектний ген ДНК людського ембріона. Вони зуміли змінити гени людського ембріона і виправити мутацію, яка викликає хворобу серця.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть
Ctrl+Enter

Лишити відповідь

Please enter your comment!
Please enter your name here