У селищі Брюховичі, яке перебуває в адміністративному підпорядкуванні Львівської міськради, капітально відремонтували й оновили дві будівлі амбулаторії сімейної медицини. На це скерували понад 6 млн грн з бюджету Львова та Національної служби здоров’я України.

У двох корпусах амбулаторії – на вул. В. Івасюка, 40 та вул. Ягідній, 8 оновили дах, утеплили стіни, замінили вікна, зробили водопостачання і каналізацію, нове опалення, закупили меблі й обладнання. Амбулаторія діє у складі Львівської 1-ї міської клінічної лікарні ім. Князя Лева та обслуговує понад 8 тисяч мешканців Брюхович.

Тепер медики приймають пацієнтів у комфортних умовах, а ще донедавна тут не було елементарного – центрального водопостачання, каналізації. Туалет був на вулиці, а в приміщеннях – пічне опалення. В амбулаторії діє кабінет щеплень, процедурний кабінет. Тут працюють 10 сімейних лікарів та медпрацівників. Також консультативно пацієнтів приймають хірург, акушер-гінеколог та стоматолог. Для медзакладу купили автомобіль для обслуговування викликів вдома та довезення аналізів у центральну лабораторію.

Амбулаторія сімейної медицини обслуговує 8 тис. мешканців селища Брюховичі (фото ЛМР)

На ремонт двох будівель, де розміщена амбулаторія, витрачено у 6,4 млн грн (з них 2,7 млн грн – кошти міського бюджету та 3,7 млн грн – кошти Національної служби здоров’я України). Утримання амбулаторії обходиться у 3 млн грн з бюджету Львова щороку.

Під час візиту в оновлені корпуси амбулаторії Брюхович міський голова Львова Андрій Садовий повідомив, що мерія напрацьовує план розвитку населених пунктів, які увійдуть у майбутню Львівську ОТГ, унаслідок чого ці населені пункти отримають низку переваг не тільки щодо медицини. Відповідаючи на запитання журналістів, мер назвав сепаратизмом ініціативу окремих місцевих представників щодо утворення окремої від Львова Брюховицької ОТГ.

«Брюховичі є і завжди будуть Львовом. А те, що є якась групка сепартатистів, яка хоче від’єднати Брюховичі від Львова, думаю, мешканці не дадуть їм можливості це зробити. У мене тут живе багато друзів, знайомих. Запитайте людей, чи вони хочуть їхати за довідками в Пустомитівський район. Чи вони хочуть мати львівську медицину і освіту чи щось інше», – підкреслив Садовий.

Він повідомив про плани найближчим часом відкрити ЦНАП та завершити будівництво школи у Брюховичах. Нагадав, що учасники АТО з Брюхович отримують по 100 тис. грн допомоги з бюджету Львова, чого немає ніде по селах.

32-річна мешканка Брюхович Ірина Ванджала, яка прийшла в амбулаторію з дитиною, теж не розуміє ідею про утворення окремої Брюховицької ОТГ, адже мешканці селища тісно пов’язані зі Львовом.

«Ми з чоловіком живемо у Брюховичах, але працюємо у Львові, навчалися в університетах у Львові. У разі виникнення якихось складних ситуацій зі здоров’ям, нас скеровують до Львова. Багато що у Брюховичах співфінансує Львів. І селищна рада щось робить, але щоб зараз це все перейшло на відповідальність лише селищної ради, це собі важко уявити», – пояснила Ірина Ванджала у коментарі ZAXID.NET.

З її слів, більшість простих мешканців Брюхович підтримують приєднання до Львівської ОТГ, а про громадські слухання, організовані селищною радою щодо утворення окремої громади мало хто знав. «Це за короткий час було організовано. На слухання прийшли багато місцевих депутатів, або ті, хто має якесь відношення до сільської ради, або активісти, які співпрацюють тісно з сільською радою», – розповіла мешканка Брюхович.

За даними Львівської мерії, загалом у 2019 році з бюджету Львова на потреби Брюхович було скеровано понад 51,7 млн грн, що навіть більше, ніж бюджет розвитку самих Брюхович (51,4 млл грн).

Зокрема, скеровано:

  • з бюджету розвитку – 22,7 млн грн (освіта, ЦНАП, амбулаторія сімейної медицини, велодоріжка, музична школа)
  • на освіту (освітня субвенція + міський бюджет) – 14,4 млн грн
  • на охорону здоров’я (медична субвенція + міський бюджет) – понад 10 млн грн
  • на культуру – майже 940 тис. грн
  • на фізкультуру – понад 3,5 млн грн

При цьому податки (ПДФО) за 2019 рік, сплачені мешканцями Брюхович у Львові, становили 16,5 млн грн.

Транспорт

У смт Брюховичі їздять три автобусні маршрути: №22, 8, 8а. Вартість проїзду 7 грн.

Два маршрути обслуговують приватні перевізники – №22 – Фіакр, №8 – Міра і К.

Маршрут №8а обслуговує ЛК АТП №1. На маршруті курсують 2 нові великі низькопідлогові автобуси – це почергово і МАЗ, і Електрон. Вартість одного такого автобуса в середньому 5 млн грн.

У 2019 році ЛК АТП №1 перевезло пільговиків на суму 1 млн 37 тис грн. Ці кошти мали б відшкодувати АТП з міського бюджету.

Освіта

У Брюховичах функціонує одна школа і один дитячий садочок.

На будівництво школи Львів скерував з бюджету розвитку торік 15 млн грн, а з 2016 до 2018 років – 14 млн грн.

Культура

У смт Брюховичі функціонує дві бібліотеки (дитяча і доросла), музична школа №7 та народний дім-клуб.

ЦНАП

Львів збудував у Брюховичах Центр надання адміністративних послуг – він діятиме на вул. Івасюка, 2а. Зараз виготовляють меблі і до кінця лютого ЦНАП запрацює. Усі роботи виконали за кошти міського бюджету Львова. Загальна вартість усіх робіт (проектні роботи і будівництво) – 10 млн 130 тис. грн.

Медицина

На утримання амбулаторії сімейної медицини у Брюховичах щороку з бюджету Львова скеровують 3 млн грн. Амбулаторія обслуговує понад 8 тис мешканців Брюхович.

Також у смт. Брюховичі на вул. В. Івасюка, 74 діє 7-ма міська лікарня. Торік на її утримання скеровано 10 млн грн. На 2020 рік заплановано на її утримання орієнтовно 16 млн грн.

Допомога бійцям АТО

У 2019 році учасникам АТО-мешканцям Брюхович Львів надав з міського бюджету допомогу на вирішення соціально-побутових питань – допомогу в розмірі 100 тис. грн отримали 35 учасників АТО з Брюхович (загальна сума допомоги – 3 млн 500 тис. грн). Станом на зараз подано ще 48 заяв на допомогу по 100 тис. грн.

Окрім того, за даними мерії, за останні чотири роки (2016-2019 рр.) Львів інвестував у м. Винники понад 234 млн грн (реконструкція та будівництво водопровідних і каналізаційних мереж, ремонти шкіл та садочків, облаштування ЦНАП та ін.) та у смт Рудно – понад 51 млн грн (реконструкція водопостачання, будівництво напірно-самотічних каналізаційних колекторів, облаштування ЦНАП, створення амбулаторії сімейної медицини).

У 2019 році у Львові відкрили нові амбулаторії сімейної медицини в Рудно (вул. Шевченка, 64), придбали приміщення під амбулаторію у Винниках (вул. Винна Гора, 30).

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Лишити відповідь

Please enter your comment!
Please enter your name here