Ліки з Нацпереліку мають обов’язково бути в державних закладах охорони здоров’я

Кабінет міністрів України розширив Національний перелік ліків. Про це повідомляє прес-служба Міністерства охорони здоров’я України.

«Сьогодні на засіданні уряд проголосував за дві постанови, які передбачають забезпечення українців медичними препаратами наступного року», – йдеться в повідомленні.

Згідно з інформацією прес-служби, йдеться про оновлену версію Національного переліку основних лікарських засобів і зміни до постанову №1303, згідно з якими ліками забезпечують пільгові групи населення.

«Аналізуючи закупівлі лікарських засобів в регіонах, ми виявили, що тільки в 2016 році на суму понад 70 млн гривень були закуплені якісь екстракти плодів дикої моркви, хмелю, м’яти перцевої, хлорофіліпту, тощо. Не можна сказати, що ці лікарські засоби взагалі не лікують, але зважаючи на їхню симптоматичну терапевтичну дію, закуповувати їх держкоштом не доцільно», – заявив заступник міністра охорони здоров’я Роман Ілик.

Зокрема, Кабмін схвалив внесення до Національного переліку основних лікарських засобів ще 60 діючих речовин, зокрема це інгаляційні засоби для наркозу та препарати для надання екстреної допомоги.

Тобто, тепер загальна кількість препаратів в Нацперелику, якими мають забезпечуватися на 100% заклади охорони здоров’я, становить 427 препаратів.

До слова, Національний перелік основних лікарських засобів – це перелік безпечних ліків із доведеною ефективністю, які держава гарантуватиме пацієнту безкоштовно. Головна ідея політики є у тому, що кожен медичний заклад кожного пацієнта має забезпечити на 100% ліками згідно з оновленим Нацпереліком.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть
Ctrl+Enter

Лишити відповідь

Please enter your comment!
Please enter your name here