На протест до Києва прибули до трьох тисяч медиків

Кабінет міністрів України пообіцяв медикам, які з’їхалися з різних регіонів України на протест до Києва, погасити заборгованість по зарплаті перед медиками до кінця року, повідомила прес-служба Міністерства охорони здоров’я за підсумками зустрічі представників уряду та МОЗ з профспілкою працівників охорони здоров’я у вівторок, 19 вересня.

«Уряд запевнив, що погасить заборгованість перед працівниками медичної галузі до кінця року. Станом на 13 вересня 2017 року заборгованість становить 81,7 млн гривень», – йдеться в повідомленні.

До слова, за інформацією, яку надали структурні підрозділи з питань охорони здоров’я обласних та Київської міської державних адміністрацій, заборгованість комунальних закладів охорони здоров’я фондом оплати праці з нарахуваннями на 2017 рік становить 2758,6 млн грн.

У МОЗ також повідомили, що з метою запобігання виникненню заборгованостей, які систематично трапляються в кінці року, міністерство підготувало проект розпорядження Кабміну «Про розподіл резерву медичної субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам у 2017 році», який погоджено на прийняття на найближчому засіданні Кабміну.

«Досі кардинальні зміни у фінансовому забезпеченні фахівців охорони здоров’я не були можливі через застарілу систему управління, оновити яку повинна медреформа», – заявила виконувачка обов’язків міністра охорони здоров’я Уляна Супрун.

За її словами, без прийняття відповідних законів парламентом ситуація принципово не зміниться, а дефіцит і заборгованість по зарплатах і надалі будуть виникати щорічно.

Передумовою такого повідомлення від Міністерства охорони здоров’я став протест медиків, який у вівторок проходить у Києві. На протест вийшли представники Професійної спілки працівників охорони здоров’я, Центру екстреної медичної допомоги за солідарної підтримки членських організацій Федерацій профспілок України.

Зокрема, протестувальники хочуть обговорити з прем’єр-міністром Володимиром Гройсманом свої вимоги до влади, серед яких – гідні зарплати, призначення міністра охорони здоров’я, соціальний захист медпрацівників, повернення боргів по зарплаті тощо. Вони також пообіцяли передати ці вимоги президентові і Верховній Раді, повідомив Укрінформ.

Загалом на протест вийшли до трьох тисяч медиків, повідомив телеканал новин «24». Кошти на поїздки надавали профспілки. Зокрема, у профспілці медиків Івано-Франківщини розповіли, що аби доставити одного медика на протест до Києва, профспілка виділила тисячу гривень. У цю суму входить вартість дороги до Києва і назад, а також гроші на кишенькові витрати. Загалом з Івано-Франківська приїхало 85 людей. Тобто з бюджету профспілки було виділено близько 85 тисяч гривень.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть
Ctrl+Enter

Лишити відповідь

Please enter your comment!
Please enter your name here