Уряд відсторонив керівництво Держлікслужби через заборону вакцин

Наталію Гудзь призначили головою Держлікслужби у 2016 році

Кабінет міністрів під час засідання 19 вересня відсторонив від посад голову Держлікслужби Наталію Гудзь та першого заступника голови Служби Владислава Цілину через запровадження заборони на різні вакцини впродовж останнього року. Рішення про заборону вакцин у Кабміні назвали необґрунтованими.

Йдеться про заборону вакцин проти туберкульозу, гепатиту В, поліомієліту, дифтерії, правця та кашлюку. Як мовиться у повідомленні МОЗ, голова Держлікслужби Наталія Гудзь та її перший заступник Владислав Цілина виносили ці заборони всупереч встановленому порядку.

«Вони не мали достатніх підстав і фактів, які б свідчили про необхідність таких заборон. У кожному конкретному випадку необґрунтованих заборон висновки протоколів розслідування регіональних груп доводили, що загроз немає», – йдеться у повідомленні міністерства.

У МОЗ зазначають, що через такі дії керівництва Держлікслужби діти не могли одержати свої щеплення за Календарем профілактичних щеплень, оскільки вакцини були заборонені. Також публікація таких розпоряджень Держлікслужби у ЗМІ призвела до дискредитації імунізації та збільшення загрози відмов громадян від вакцинації.

Це рішення уряд прийняв після того, як МОЗ звернулось по прем’єр-міністра з проханням ініціювати притягнення до дисциплінарної відповідальності керівних осіб Держлікслужби.

Додамо, що Наталію Гудзь на посаду голови Держлікслужби призначили у 2016 році.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть
Ctrl+Enter

Лишити відповідь

Please enter your comment!
Please enter your name here