З 1 квітня у міських поліклініках та амбулаторіях Львова у тестовому режимі запрацювала електронна система видачі лікарських рецептів. Упродовж першого тижня роботи такої новинки сімейні лікарі виписали 5 тисяч онлайн-приписів. Про це ZAXID.NET розповів начальник міського управління охорони здоров’я Володимир Зуб.

«За цей же період аптеки отоварили понад тисячу призначень. Але нагадую, що таку послугу можуть надавати лише тим пацієнтам, які уклали е-декларацію зі своїм сімейним лікарем», ‒ розповідає посадовець.

Один із тих, хто отримав електронний рецепт від свого сімейного лікаря, ‒ 68-річний Володимир Хижняк: «Якщо ти губиш паперовий рецепт, то за ним знову треба йти до лікаря. З електронним цього робити не треба: підійшов, узяв, показав в аптеці і забрав ліки».

Після видачі рецепта на мобільний телефон пацієнтові приходить повідомлення.

«Людина підходить до аптечного пункту, каже 16 знаків, які їй надіслали в смс-повідомленні (номер рецепта). Відтак провізор пропонує лікарський засіб, попередньо відшукавши його в базі. Після цього пацієнт дає згоду на знайдені препарати й називає 4 цифри ‒ так званий код погашення і отримує препарат», ‒ пояснює консультантка компанії «Helsi» Оксана Могола.

Зазначимо, що отримати медикаменти за електронними рецептами у Львові можна майже у двох сотнях аптек, однак лише на препарати, які Міністерство охорони здоров’я внесло в перелік державної програми «Доступні ліки» (оплачуються медикаменти для людей, які мають судинно-серцеві захворювання, цукровий діабет другого типу і бронхіальну астму).

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Лишити відповідь

Please enter your comment!
Please enter your name here